Manisaspor’da hedef, 1461 Trabzonspor maçından galibiyetle ayrılmak

20 Şubat 2013 Çarşamba 15:02

PTT 1. Lig’de Kayseri Erciyesspor’un ardından ikinci sırada yer alan Manisaspor’da hedef, hafta sonu oynayacağı 1461 Trabzonspor maçından galibiyetle ayrılmak. Teknik Direktör Reha Erginer, cumartesi günü Manisa 19 Mayıs Stadı’nda saat...

Manisaspor'da hedef, 1461 Trabzonspor maçından galibiyetle ayrılmak

PTT 1. Lig’de Kayseri Erciyesspor’un ardından ikinci sırada yer alan Manisaspor’da hedef, hafta sonu oynayacağı 1461 Trabzonspor maçından galibiyetle ayrılmak. Teknik Direktör Reha Erginer, cumartesi günü Manisa 19 Mayıs Stadı’nda saat 14.00’te başlayacak karşılaşma hakkında, Tarık Almış Spor Tesisleri’nden takım kaptanı Hüseyin ve Kahe ile basın toplantısı düzenledi.

Ligde üçüncü sıradaki 1461 Trabzonspor ile oynayacakları maçın zorluk derecesinin çok yüksek olduğunu belirten Erginer, artık ligde her maçın daha da zorlaştığını söyledi. Rakibin kim olduğunun önemli olmadığını, her maçın bir öncekinden daha zor geçtiğini dile getiren Erginer, “Çünkü rakiplerin pozisyonu, bizim pozisyonumuz ve ligdeki takımların hedefleri, maçların zorluk derecesini arttırıyor. Ligde hedefsiz takım yok. Artık puanlar aslanın ağzında değil, midesinde. Kim daha çok mücadele ederse, kim daha çok isterse o puan alıyor.” dedi. 1461 Trabzonspor maçının, Manisaspor için önemli bir viraj olduğunu vurgulayan Teknik Direktör Erginer, “Kayıpsız dönmemiz gereken bir viraj. İyi hazırlanıyoruz. Tabii ki seyirci desteği de bekliyoruz. Onların desteğini daha fazla hissettiğimiz maçlarda çok daha başarılı oluyoruz.” diye konuştu.

Manisaspor’un golcüsü Kahe de çok zor bir maç olacağını söyledi. Devre arasında iki çok önemli futbolcusunu kaybetmesine rağmen 1461 Trabzonspor’un aynı güçte olduğunu ve iyi futbol ortaya koyduğunu belirten Kahe, “Gerçekten zor bir maç olacak. Taraftarımızın desteğini bekliyoruz. Bu maçı kazanırsak, 1461 Trabzonspor'la aramızda 5 puan fark olacak ve bu da bize olumlu yönde katkı sağlayacak.” dedi.

Takım kaptanı Hüseyin ise 1461 Trabzonspor’un, Süper Lig’e çıkma mücadelesinde Manisaspor’un rakiplerinden birisi olduğunu söyledi. Bu yüzden maçın önemli olduğunu dile getirerek, “PTT 1. Lig’de maçlar, çok mücadeleli ve zorlu geçiyor. 1461 maçı da bunlardan biri. Önemi bizim için daha farklı. Rakibimizi evimizde yendiğimiz takdirde aradaki puan farkını 5’e çıkaracağız. Bu da ilerleyen haftalar için bizim avantaj sağlayacak. 1461 iyi mücadele ediyor, sistemli bir takım. Sabırlı oynanmamız gereken bir maç. Galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x