Masa tenisine ‘Özel Burç Vural’ damgası

11 Ocak 2013 Cuma 12:15

‘Okullararası Gençler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’ kapsamında Adana’da gerçekleştirilen il finallerinde mutlu sona Burç Vural Anadolu ve Fen Lisesi ulaştı. Takım halinde birincilik elde eden Burç Vural, Adana’yı Türkiye şampiyonasında...

Masa tenisine ‘Özel Burç Vural' damgası

‘Okullararası Gençler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’ kapsamında Adana’da gerçekleştirilen il finallerinde mutlu sona Burç Vural Anadolu ve Fen Lisesi ulaştı. Takım halinde birincilik elde eden Burç Vural, Adana’yı Türkiye şampiyonasında temsil etme hakkını elde etti.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen Masa Tenisi İl Federasyonu’nca da desteklenen organizasyonun finali, Kemal Serhatlı Polis Meslek Yüksekokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Çekişmeli geçen müsabakaların ardından ipi göğüsleyen takım Burç Vural Anadolu ve Fen Lisesi oldu. Okul takımı, 36 takımı geride bırakarak ‘namağlup’ şampiyonluğunu ilan etti.

Okullara kupa ve madalyalarını takdim eden İl Milli Eğitim Müdürlüğü Spordan Sorumlu Şube Müdürü Hamit Şentürk, “Türkiye finallerine giden yolda inanmak, başarmanın yarısıdır. Plakamız 01. Sizler de finallerde şampiyon olup, plakamızı bize getireceksiniz. Buna tüm kalbimle inanıyorum.” dedi.

“GELENEĞİ BOZMAYIP ŞAMPİYON OLDUK”

Burç Vural Anadolu ve Fen Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Erhan Gürgiç ise çok mutlu olduklarını belirterek, “Geleneği bozmayıp, yine ‘şampiyon’ olduk. Geçen yıl da aynı sevinci yaşamıştık. Turnuvada 36 takımı geride bırakıp, namağlup şampiyon olmak ayrı bir mutluluk. Çeyrek final ve yarı final maçlarını 3-0, final maçını da 3-1 gibi net bir skorla kazanmayı bildik. Bu sonuçlar da bizim bu işi ne kadar iyi yaptığımızı gösteriyor.” dedi.

Türkiye şampiyonasında Adana’yı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini anlatan Gürgiç, çalışmalara da şimdiden başladıklarını dile getirdi. Gürgiç, “Artık ‘Türkiye Şampiyonası’na odaklanacağız. İl finalinde birbirinden zorlu rakiplerle karşılaştık. Hepsi çok iyi mücadele etti. Tüm okullarımızı kutluyorum. Bize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen okulumuza da teşekkür ediyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x