Milli atlet görevliden yediği dayak sonrası spordan soğudu

03 Mart 2013 Pazar 15:02

Samsun’da şampiyonaya katılmak için antrenman yapmak için Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait tesisleri kullanmak isteyen Milli Atlet Yakup Mutlu tesis sorumlusundan gördüğü şiddet sonrası spordan soğudu. Milli atlet Yakup Mutlu İlkadım...

Milli atlet görevliden yediği dayak sonrası spordan soğudu

Samsun’da şampiyonaya katılmak için antrenman yapmak için Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait tesisleri kullanmak isteyen Milli Atlet Yakup Mutlu tesis sorumlusundan gördüğü şiddet sonrası spordan soğudu.

Milli atlet Yakup Mutlu İlkadım Atletizm Sahası tesis Amiri Üzeyir Kodan'dan yediği dayak yüzünden İstanbul'da yapılacak olan Kış Salon Şampiyonası'na katılamadı. Uluslararası alanda 2007 Yıldızlar Balkan, 2008 Gençler Balkan, 2009 Akdeniz Gençler 4'lü Şampiyonluğu, bir Türkiye birinciliği, bir Türkiye ikinciliği ve iki Türkiye üçüncülüğü olan milli atlet Mutlu, şunları söyledi:

"Ben Milli Takım adına yarışmalara katılıp uluslararası alanda birçok başarıya imza attım. Samsun'da da Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda eğitimimi devam ettirirken spor faaliyetlerimi de sürdürüyorum. Bu nedenle atletlere tahsis edilen İlkadım Atletizm Sahası'nda çalışmak ve buradaki olanaklardan yararlanmak istedim. Ancak karşılaştığım saldırı beni spordan soğuttu."

Yaşanan olayda hem mağdur olduğunu hem de suçlu ilan edildiğini kaydeden Mutlu, “İlkadım Atletizm Sahası'nda düzenli antrenman yapıyorum. Fitness salonunda çalışmak için tesis amirine millilik yazısını verdim. Aradan üç hafta gibi zaman geçtiği halde bana belli olmadığını söyledi." diyerek şunları söyledi:

"19.10.2012 tarihinde saat 16.00 gibi tesis amiri Üzeyir Kodan'ın yanına gittim sonucun hala belli olmadığını söyledi. Ben de 2 ay sonra yarışma olduğunu hazırlanmam gerektiğini söyledim. O tesisin amacını kimlere hizmet ettiğini sordum, o da devlete para kazandıran herkese hizmet ettiğini söyledi. Ben de salonda uzman antrenör olmadığını, insanların nasıl antrenman yaptığını bunun sağlık açısından tehlikeli olduğunu söyledim, o da bana antrenör olduğunu bana göstereceğini söyleyip beni fitness salonuna götürdü. Burada bana ‘Ne yapacaksın antrenörü çık çık dışarı senle uğraşamam' diye azarladı. Üzeyir Kodan salondan ayrıldı, bir müddet sonra ben de aşağıya indim, beni salonun giriş kapısında bekliyordu."

Kendisini köşeye sıkıştırıp bazı personelin gözleri önünde vurmaya başladığını canını zor kurtardığını belirten Yakup Mutlu, şahıs hakkında gerekli yerlere şikayette bulunduğunu ve ilk inceleme sonrası Gençlik Spor İl Müdürlüğü personeline sahip çıktığını ve kendisine de hak mahrumiyeti cezası verildiğini belirterek, alınan karara tepki gösterdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x