Milli sörfçü Dilara olimpiyatlara yelken açacak

30 Mart 2015 Pazartesi 10:46

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından, Brezilya'nın Rio şehrinde yapılacak 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları için aday sporcu seçilen Dilara Uralp, ilk sınavını İspanya’da verecek. Bir haftadır idmanlara devam eden milli sörfçü, bu hafta Palma...

Milli sörfçü Dilara olimpiyatlara yelken açacak

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından, Brezilya'nın Rio şehrinde yapılacak 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları için aday sporcu seçilen Dilara Uralp, ilk sınavını İspanya’da verecek. Bir haftadır idmanlara devam eden milli sörfçü, bu hafta Palma de Mallorca’da yapılacak yarışlarda iyi bir başlangıç hedefliyor. İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi’nin sponsor olduğu Dilara, bugüne kadar çeşitli sınıf ve kategorilerde 27 birincilik elde etti. 19 yaşındaki milli sporcu, RS:X olimpik sınıfında katılacağı sekiz uluslararası yarışta da İMEAK DTO İzmir Şubesi'nin desteğini alacak. Uralp, bu yıl 210 gününü yurtdışı kamp ve yarışlarda geçirecek.

70 SÖRFÇÜ YARIŞACAK

Türkiye Yelken Federasyonu Milli Takımı’nda yer alan Dilara Uralp, yaklaşık bir haftadır antrenörüyle İspanya’da kampa girdiğini söyledi. Bugün dünya şampiyonasına giden yolda önemli yarışlardan birine gireceğini ifade eden Uralp, altı gün boyunca dünyanın en iyi 70 kadın sörfçüsüyle yarışacağını belirtti. Uralp, “Moralim gayet iyi. Hedefim büyük. 2016 yılında Brezilya’da yapılacak olimpiyat oyunlarına kota almak istiyorum. İspanya’da alacağım başarılı sonuçla Rio’daki olimpiyatta ülkemi temsil edeceğime inanıyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x