Milli tenisçi Çağla Büyükakçay'dan son prova

13 Mayıs 2013 Pazartesi 15:06

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Roland Garros öncesi son turnuvasını Fransa’nın Saint-Gaudens kasabasında oynayacak. Turkcell ve Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul @ ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla...

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay'dan son prova

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Roland Garros öncesi son turnuvasını Fransa’nın Saint-Gaudens kasabasında oynayacak.

Turkcell ve Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul @ ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla Büyükakçay, 21 Mayıs’ta eleme müsabakalarıyla başlayacak olan sezonun ikinci Grand Slam’i Roland Garros öncesi son turnuvasına Fransa’nın güneybatısında yer alan Saint-Gaudens kasabasında çıkacak.

Bu yıl toprak zeminde oynayacağı ikinci turnuva olan 50 bin Dolar para ödüllü Saint-Gaudens Açık’ın ana tablosunda mücadele edecek olan Çağla, açılış turunda Kanadalı Sharon Fichman ile eşleşti. Organizasyona dört numaralı seribaşı olarak katılan Fichman, dünya sıralamasının 116. basamağında yer alıyor.

Aynı zamanda çiftler kategorisinde de boy gösterecek olan Büyükakçay, Alman tenisçi Anna-Lena Friedsam ile ortaklık kurarken, ilk turda İtalyan Nicole Clerico ve Çek Nikola Frankova’dan oluşan ekip ile karşı karşıya gelecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x