Minderde hedef 1 altın ve 2 bronz madalya

26 Haziran 2015 Cuma 17:27

Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından İstanbul’da düzenlenen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nın dördüncü gününde ülkemizi temsil eden milli güreşçileriden Buse Tosun, altın madalya, Evin Demirhan ve Ayşe Vatansever ise bronz madalya...

Minderde hedef 1 altın ve 2 bronz madalya

Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından İstanbul’da düzenlenen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nın dördüncü gününde ülkemizi temsil eden milli güreşçileriden Buse Tosun, altın madalya, Evin Demirhan ve Ayşe Vatansever ise bronz madalya için mindere çıkacak.

2013 ve 2014 yılında Avrupa şampiyonu olan genç sporcu Buse Tosun, üst üste üçüncü kez altın madalya kazanabilmek için mücadele ediyor. Sabah seansında 63 kiloda ay yıldızlı mayoyu giyen Buse Tosun, ilk tur maçında Alman rakibi Luize Manzke'yi 10-0'lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup etti. Bulgar sporcu Viktoria Bobeva'yı 8-2 mağlup ederek yarı finale yükselen Tosun, Norveçli güreşçi Fidje Store karşısında minderden 3-1 galip ayrılarak finale adını yazdırdı. Buse Tosun, akşam seansında altın madalya için mücadele edecek.

48 kiloda ter döken genç sporcu Evin Demirhan, ilk tur maçında Ukraynalı Tetiana Polova karşısında 14-8 önde iken rakibini tuş ederek çeyrek finale yükseldi. Akabinde Fransız Felicia Gallo’yu 3-2 mağlup ederek yarı finale adını yazdıran Demirhan, Rus sporcu Milana Dadasheva’ya tuş olarak finalin kapısından döndü. Evin Demirhan, akşam seansında bronz madalya için mindere çıkacak.

Günün diğer karşılaşmasında Türkiye adına güreşen sporculardan Ayşe Vatansever, İtalyan sporcu Patrizia Liuzzi’ye 2-1 mağlup olmasına rağmen rakibinin finale yükselmesiyle bronz madalya için repesaj müsabakaları yaptı, rakiplerini yenerek tur atlayan Vatansever, akşam seansında bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı.

72 kiloda Belaruslu sporcu Katsiaryna Zubarevich’i 5-4 mağlup eden Ayşegül Özbeğe, daha sonra Alman Francy Radelt’e 11-3 yenildi ve şampiyonayı madalyasız kapattı.

Milli güreşçilerimizin final müsabakaları, saat 18.00’da Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi’nde başlayacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x