Muslera: Dördüncü yıldız hedefi bizi daha fazla motive ediyor

09 Nisan 2015 Perşembe 20:18

Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, hedeflerinin her zaman şampiyonluk olduğunu, dördüncü yıldız hedefinin kendilerini daha fazla motive ettiğini söyledi.Galatasaray TV'de yayınlanan bir programa katılan yıldız oyuncu,...

Muslera: Dördüncü yıldız hedefi bizi daha fazla motive ediyor

Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, hedeflerinin her zaman şampiyonluk olduğunu, dördüncü yıldız hedefinin kendilerini daha fazla motive ettiğini söyledi.

Galatasaray TV'de yayınlanan bir programa katılan yıldız oyuncu, basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını cevapladı. Hedeflerinin her zaman şampiyonluk olduğunu ifade eden tecrübeli eldiven, "Mutlaka çok önemli ve zor bir sezonun içindeyiz. Galatasaray’ın hedefi her zaman şampiyon olmak. Ama dördüncü yıldız hedefi bizi her zamankinden biraz daha fazla motive ediyor." dedi.

Sezon içinde de maçlarda da kırılma anlarının her zaman olduğunu belirten Muslera, "Derbileri ‘çok önemli’ olarak nitelendirebiliriz, orada kazandığınız puanlar belirleyici olabiliyor. Ama deplasmanda kazanılan Sivasspor maçını da kırılma anlarına örnek olarak gösterebiliriz, bizim için önemli bir mücadeleydi. Bu sene içinde bazı zorluklar yaşadık. Sezonun başında farklı bir teknik adamla çalışıyorduk, daha sonra Hamza Hoca geldi. Otomatik olarak sahaya yansıyan bazı değişiklikler yaşandı, süre alan isimlerde değişiklikler oldu. Çok kolay olmadı ama sonunda bu zorlu süreçten çıkmayı başardık. Umarım bu şekilde devam eder. Her sene Galatasaray adına şampiyon olmak önemli. Ama dördüncü yıldız hedefimizin olması bizi biraz daha fazla motive ediyor." diye konuştu.

Kendisine sorulan 'Ligde yediğin en son serbest vuruş golünü hatırlıyor musun?' sorusuna ise Muslera, "Ligde Galatasaray formasıyla yediğim son serbest vuruşu hatırlamıyorum. Fenerbahçe maçında top direkten dönmüştü. Milli takımda Japonya’ya karşı Honda’nın serbest vuruşunda gol yedim. Son olarak onu hatırlıyorum. Önemli 10 numaralardan frikik golleri yedim. Totti, Sneijder, Messi gibi oyunculardan serbest vuruş golü yedim. Süper Kupa’da da Alex’in serbest vuruşu baraja çarpıp gol olmuştu." diye cevap verdi.

"JENERİKLİK BİR GOL YEMEYİ HATAMLA YENİLEN BİR GOLE TERCİH EDERİM"

Bazı maçlarda jeneriklik goller yediğini ifade eden Muslera, "Her zaman jeneriklik bir gol yemeyi, benim hatamla yenilen gole tercih ederim. Şanssız anlar olabiliyor, ne yazık ki jeneriklik goller yedim. Ama söylediğim gibi tercihim yediğim gollerde hatamın olmaması." diyerek, şöyle devam etti:

"Galatasaray’da oynayan her oyuncu en üst seviyededir ve bu formayı giymeyi hak ediyordur. Beraber oynadığım isimlerin değişmesinin yenilen gollerle bir ilgisi yok. İsimlere fazla takılmıyorum. Maçın içinde zaman zaman bazı konsantrasyon eksiklikleri olabiliyor. Sonrasında bir gol yiyebiliyorsunuz. Gol yenildiği zaman tamamiyle savunma oyuncuları ve kaleciye sorumluluk yüklenmesi çok doğru değil. Bir gol yeniyorsa tüm takımın performansından ve yapılan bazı hatalardan dolayı yeniyor."

"HAMZA HAMZAOĞLU HERKES İÇİN İNANILMAZ BİR MOTİVASYON OLDU"

İtalyan teknik adam Cesare Prandelli'nin yerine getirilen Hamza Hamzaoğlu ile ilgili bir soruya ise Muslera, "Hamza Hoca’nın takımın başına gelmesi herkes için inanılmaz bir motivasyon oldu. Türk antrenör olması ve kendi karakteri ve kişiliğini bize yansıtması önemliydi." diyerek şöyle cevap verdi:

"Türk olarak ligi daha iyi tanıyan bir hoca. Türk oyuncuları daha yakından tanıyan ve onları daha fazla motive edebilen bir antrenör. Çünkü Türk oyuncuların daha fazla motive olup iyi performans göstermeleri otomatikman herkesin performansını etkiliyor. Sahada genellikle 6 Türk ve 5 yabancı oyuncu var. Türkler daha ağırlıklı olarak sahada yer alıyor ve katkıları çok önemli. Bizler de elimizden geldiği kadar, herhangi bir ayrım yapmadan katkı veriyoruz. Ama Türk oyuncuların motive olması bizim için çok önemli. Hamza Hoca da bunu başarıyor. Hem Türkleri, hem de yabancıları çok iyi motive ettiğini düşünüyorum."

Kulübü ile 2018 yılına kadar sözleşmesinin sürdüğünü kaydeden Muslera, transfer dedikoduları hakkındaki soruları cevaplarken ise "Şu an kulübümle 2018 yılına kadar sözleşmem devam ediyor ve Galatasaray’da inanılmaz mutluyum. Kariyerime burada devam etmek istiyorum." diyerek şu ifadeleri kullandı:

"İlk geldiğim günden beri söylediğim bir hayalim var. İngiltere Premier Lig’de oynamak. Ama 2018’e kadar sözleşmem sürüyor ve burada olmaktan çok mutluyum. Transfer sadece bir kişiye bağlı değil, bir transfer gerçekleşirken birçok unsurun mutlu olması gerekiyor. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi kulüp. Bir teklif gelirse bunun öncelikle kulübümüzü mutlu etmesi gerekiyor. Beni mutlu etmesi gerekiyor. Gelecek teklifin hangi takım tarafından yapılacağı da çok önemli. Gelecek teklifin özel hayatıma ve aileme yansımaları da önemli. Gelecek teklif hem Galatasaray’ın hem de benim çıkarıma uygun olursa o zaman oturup konuşulup değerlendirilebilir. Bu tip şeyler her zaman yazılıyor. Ama somut bir şekilde teklif gelirse bu tartışılır. Şu anda öyle bir şey yok. Galatasaray’da olmaktan çok mutluyum."

Bir kaleci olarak Manisaspor'a penaltıdan golünün olduğu hatırlatılan tecrübeli eldiven, kendisine sorumluluk verilirse her zaman penaltı atabileceğini kaydetti.

Muslera, Arjantin’e karşı 2011 senesindeki Copa America maçında yaptığı kurtarışlarının da kendisi için özel olduğunu kaydetti.

GALATASARAY'DAKİ SEÇİM SÜRECİ

Galatasaray Kulübü'nde mayıs ayında yapılacak başkanlık seçiminin takım üzerinde bir etkisinin olup olmadığı sorusuna ise Muslera, "Başkanın ve yönetimin değişme süreci kolay değil. Sonrasında da birtakım değişiklikler olabiliyor." diyerek, şöyle devam etti:

"Duygun Yarsuvat birçok sefer Florya’ya geldi, antrenmanları yerinde takip etti. Her zaman yüzünde bir gülümseme var. Onun pozitif enerjisini her zaman hissettik. Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst’ün hakkını yememek lazım. Her zaman buraya gelip bize destek oluyorlar. Burada oldukları her saniye pozitifler. Her zaman yüzlerinde gülümse var. Bu pozitif enerji olduğu zaman da futbolcular olarak biz herhangi bir baskı ya da stres hissetmiyoruz. Önümüzde bir seçim var ama burada oluşan hava, Başkanımız, Abdürrahim Albayrak ve Ali Dürüst’ün varlığıyla üstümüzde bir baskı hissetmiyoruz. Sadece futbol değil, tüm branşlarda her şeyin kontrol altında olduğunu düşünüyorum. Bize yansıyan bir problem yok."

"SİLAHLI SALDIRI SADECE FENERBAHÇE'YE DEĞİL TÜRK FUTBOLUNA YAPILMIŞ BİR SALDIRI"

Süper Lig'in 26. haftasında Çaykur Rizespor ile Fenerbaheç arasında oynanan maçın ardından Fenerbahçe kafilesinin İstanbul'a dönüş yolunda Trabzon'da uğradığı silahlı saldırıyı da yorumlayan Muslera, "Umarım böyle birşey bir daha yaşanmaz." dedi.

Şampiyonluk yarışındaki rakipleri Fenerbahçe'ye yapılan silahlı saldırı ve liglerin tatil edilmesi hakkındaki görüşlerini de açıklayan Muslera, "Bu durumdan dolayı sadece ben değil, tüm arkadaşlarım fazlasıyla üzüldü. Çünkü bu sadece Fenerbahçe’ye değil, Türk futboluna yapılmış bir saldırı. Gelecekte bizim ya da başka takımların da başına gelebilir." diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

"Kesinlikle bu olayın sebebinin fanatizm olduğunu bana kimse açıklayamaz. İnsanlık dışı bir olay. Benim orada çok yakın arkadaşlarım var. Webo’yu örnek verebilirim. Bu olayı duyduğum anda inanılmaz üzüldüm ve hemen Webo’yu aradım. Saha içinde rakip olabiliriz ama saha dışında hepimiz dostuz. Bunu sadece bizim değil, tüm taraftarlarımızın böyle görmesi gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki bir takımı destekleyebilirsiniz ama kimsenin canına kast edemezsiniz. Bu olay bizim de başımıza gelebilir. Biz bir deplasmana gittiğimizde ya da başka takımlar buraya geldiğinde güvensiz hissedebilirler. Bu olayın hiçbir açıklaması yok. Diğer arkadaşlarım da olayı sormak için Fenerbahçeli arkadaşlarımızı aradılar. Federasyonun vermiş olduğu kararın doğru olduğunu düşünüyorum. Bir protesto belki de gerekliydi. Umarım böyle bir şey bir daha gerçekleşmez."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x