Omurilik felçlileri için tekerlekli sandalyede 19 kilometre üçüncülük getirdi

07 Mayıs 2015 Perşembe 09:38

32 ülkenin 35 şehrinde omurilik felçlileri yararına düzenlenen Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağına, İzmir Üniversitesi altı kişilik takımla katıldı. Antalya'nın Alanya ilçesinde, 3 bin 500 kişinin mücadele ettiği koşuda İzmir...

Omurilik felçlileri için tekerlekli sandalyede 19 kilometre üçüncülük getirdi

32 ülkenin 35 şehrinde omurilik felçlileri yararına düzenlenen Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağına, İzmir Üniversitesi altı kişilik takımla katıldı. Antalya'nın Alanya ilçesinde, 3 bin 500 kişinin mücadele ettiği koşuda İzmir Üniversitesi Tekerlekli Basketbol Takımı yöneticisi Osman Ertöz, 19.18 km, katederek Türkiye 50 yaş klasmanında üçüncü, lokal genel klasmanında 84., takım oyuncusu Koray Cömert ise 17.87 km. ile genel klasmanda 112. oldu.

Ertöz ve Cömert ile birlikte İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencisi Mehmet Saygın, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri Murat Karatepe ve Abdullah Göktuğ Aydın ve Sağlık Kültür Spor İşleri personeli Onur Gürel’den oluşan İzmir Üniversitesi takımına, Türkiye triatlon sporunun uluslararası temsilcilerinden İpek Onaran da destek verdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x