‘Orduspor’u düşürebilirsiniz ancak ruhunu yok edemezsiniz’

05 Mayıs 2013 Pazar 15:48

Orduspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada hakem Özgür Yankaya ağır şekilde eleştirilerek, "Orduspor'u ligden düşürmeyi başarabilirsiniz ancak Ordusporluluk ruhunu asla yok edemeyeceksiniz." ifadeleri kullanıldı. Orduspor Yönetim...

‘Orduspor'u düşürebilirsiniz ancak ruhunu yok edemezsiniz'

Orduspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada hakem Özgür Yankaya ağır şekilde eleştirilerek, "Orduspor'u ligden düşürmeyi başarabilirsiniz ancak Ordusporluluk ruhunu asla yok edemeyeceksiniz." ifadeleri kullanıldı.

Orduspor Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Sivasspor - Orduspor karşılaşmasından bu yana hakemler tarafından yapılan bariz hataların kurbanının Orduspor olduğu ve son olarak ise Orduspor - Bursaspor karşılaşmasında hakemin yanlı kararlarının maçın sonucunu tayin ettiğini belirtti. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Orduspor - Bursaspor maçının orta hakemi Özgür Yankaya ve Yardımcıları ne yazık ki Orduspor'un ligde kalma umudunu karşılaşmayı kasıtlı yöneterek tamamen bitirmiştir. Sivasspor - Orduspor ve Trabzonspor - Orduspor karşılaşmalarını da göz önüne alırsak, hakemlerimiz Orduspor'u bilinçli bir şekilde penaltılarını ve rakip oyunculara verilecek kartları göstermeyerek inceden inceye linç etmiştir. Bunun son örneğini ise dün 19 Eylül Stadı'nda milyonların gözü önünde yaşadık.

Herkesin gözleri önünde oynanan karşılaşma da Orduspor'un 1-0 öne geçmesinden sadece 1 dakika sonra yüzde 100 ofsayt olan golü Yankaya onayladı. Haksızlığa boyun eğmeyen taraftarımızın tribünlerden desteği ve oyuncularımızın da sahada ki mücadelesini takımımız sürdürmüştür. Ancak Sayın Yankaya, Barral'ın ceza sahası içerisinde düşürülmesini ise görmezden gelip penaltı noktasını göstermeyip 2. skandala imza atmıştır. İlk yarının bitimine dakikalar kala yapılan haksızlıklara cevap yine oyuncularımızdan gelmiş (2-1) ve takımımız yine öne geçmeyi başarmıştır.

Karşılaşmanın 2. yarısında ise art niyetli yönetimini sürdüren Yankaya, Pinto'nun Ferhat'a yaptığı faulü görmezden gelmiş, sonrası oyuncumuz oyundan çıkacak düzeyde sakatlanmış ve pozisyonun devamında gol olmuştur. Karşılaşma da Orduspor oyun üstünlüğünü tekrar sağlamasına rağmen değerli oyuncumuz Ali Çamdalı'nın rakip oyuncuya dokunmamasına rağmen düşmesi ile 2. sarı kart verilerek Orduspor'umuzun 10 kişi kalması sağlanmış, sahadan mağlup ayrılması için elinden gelen gayreti göstermiş ve sonunda başarılı da olmuştur.

Stadyumda taraftarın, TV karşısında ise seyircilerin gözleri önünde bu kadar bariz yapılan şeylerin hakem hatası olarak algılamak mümkün değildir. Sayın Yankaya'nın verdiği kararların kasıtlı olduğuna inancımız tamdır. Orduspor Kulübü olarak TFF ve MHK'yi göreve çağırarak, Yankaya'nın çıkar ilişkilerinin araştırılmasını istiyoruz. Yankaya'nın art niyetli olarak yönettiğini düşündüğümüz karşılaşma ile Orduspor'un ligde kalma umutları çalınmış, oyuncularımızın ve taraftarımızın emekleri gasp edilmiş ve kulübümüz maddi kayba uğratılmıştır.

Daha önce de ligde yönettiği karşılaşmalarda skandallara imza atan ve FIFA hakemleri arasına alınmayan Sayın Yankaya'nın Orduspor'un ligde kalma karşılaşmasına kimin tayin ettiğinin açıklanmasını istiyoruz.

2 yıldır Süper Lig'de dürüstçe ve onurlu bir şekilde mücadele eden Orduspor'un kaderi ile oynayanlara yapılanların hesabı kamu vicdanı önünde sorulacaktır.

Orduspor'u ligden düşürmeyi başarabilirsiniz ancak Ordusporluluk ruhunu asla yok edemeyeceksiniz. Orduspor, yeniden Süper lige dönecektir.

Ordu ve Orduspor olarak gün birlik ve beraberlik günüdür. Yanlışlarımızdan ders çıkartarak birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü şekilde yeniden Süper Lige döneceğiz. Bu inancımızı bütün kamuoyu ile paylaşıyoruz."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x