Sağlam: N’Diaye’yi göndermek zorunda kaldık

10 Ocak 2013 Perşembe 18:02

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, İngiltere’nin Sunderland kulübüne transfer olan Alfred N’Diaye’yi göndermek zorunda kaldıklarını söyledi. Ocak ayı içerisinde kupa maçlarının da dahil olduğu sıkışık bir periyota girdiklerini...

Sağlam: N'Diaye'yi göndermek zorunda kaldık

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, İngiltere’nin Sunderland kulübüne transfer olan Alfred N’Diaye’yi göndermek zorunda kaldıklarını söyledi. Ocak ayı içerisinde kupa maçlarının da dahil olduğu sıkışık bir periyota girdiklerini belirterek, “Yaklaşık 17 – 18 günde 6 tane maç oynayacağız.” dedi.

Başarılı teknik adam, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, pazar günü deplasmanda oynanacak Sivasspor maçı, N'Diaye transferi ve takıma yapılacak takviyelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

İkinci döneme başladıklarını ifade eden Sağlam, “Sivasspor maçıyla ikinci devreye başlıyoruz. Biliyorsunuz Ocak ayı içerisinde kupa maçlarının da dahil olduğu sıkışık bir periyot bizi bekliyor. Yaklaşık 17 – 18 günde 6 tane maç oynayacağız. Bu dönem içerisinde iklim ve saha şartları futbol oynamaya müsait olursa, hem bizler hem de bizleri izleyenler futboldan keyif alırlar." diyerek, şu ifadelere yer verdi:

"1461 Trabzon maçıyla iyi başladığımız Ziraat Türkiye Kupası’na Sivasspor maçı ile devam edeceğiz. Daha sonra evimizde Fenerbahçe’yi ağırlayacağız. Hafta sonu da evimizde ikinci devrenin ilk lig maçını oynayacağız. Bizim adımıza çok önemli bir ocak ayı geçireceğiz. Hedefimiz öncelikle kupada bu seriyi iyi bitirip gruptan çıkmak daha sonrada ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak olacak. Çalışmalarımız bu doğrultuda devam ediyor. Aramıza geç katılan arkadaşlarımız vardı. Onların da antrenman eksiklerini gidermeye çalışıyoruz.”

“N’DİAYE’YE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM”

Sunderland kulübüne transfer olan başarılı orta saha oyuncusu Alfred N'Diaye'nin transferini değerlendiren genç çalıştırıcı, şunları kaydetti:

“N'Diaye bizim beklentimiz olan bir oyuncuydu. Hem performans anlamında takıma katkısını bekliyorduk hem de olası bir transfer durumunu bekliyorduk. Çünkü N'Diaye oyun kalitesi ve performansıyla böyle bir şey olabileceğini sezon içerisinde bize gösterdi. Dolayısıyla oyuncunun da çok istekli olduğunu gördük.

Bize, 'Ben kendi hayallerim doğrultusunda Premier Lig'de oynamak istiyorum' dedikten sonra oyuncuyu çok fazla burada tutma şansımız da kalmadı. Bu sadece yabancı oyuncu için geçerli değil. Yerlilerden birisi de böyle dedikten sonra onu tutmanın mantığı yok. Hem de öyle bir şansınızda olmuyor. Altyapımızdan yetişmiş bazı oyuncularda da bunu yaşadık.

Biz de istemeyerek de olsa N'Diaye'yi göndermek zorunda kaldık. Bursaspor’a yapmış olduğu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendisi takımımıza hizmet etti. Bunun yanında maddi anlamda da çok büyük katkı sağladı. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.”

“TAKVİYE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

N'Diaye'den boşalan mevkiye takviye olacağını belirten Sağlam, “N'Diaye'den boşalan mevkiimiz var. Kulübün imkanları doğrultusunda takviye yapmayı düşünüyoruz. Bu çalışmalarımız da bir taraftan devam ediyor." diyerek, şu ifadelerle açıklamalarını tamamladı:

"Biz yönetimimize N'Diaye kalitesinde bize katkı sağlayacak oyuncularla alakalı raporumuzu veriyoruz. Bazıları ekonomik anlamda pahalı geliyor. Sonra bir alta iniyoruz. Dolayısıyla imkanlar doğrultusunda oraya takviye yapmayı düşünüyoruz. Gönül istiyor ki, daha kaliteli oyuncuları kadroya katalım ama iş dönüp dolaşıp ekonomik yeterliliğe takılıyor. Biz listemizi verdik. Oyuncular belli. Onlar da çalışıyor. Biz de biran önce aramıza katılmasını isteyeceğiz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x