Satranç turnuvasında birinci olanlar fotoğraf makinesiyle ödüllendirildi

21 Ocak 2013 Pazartesi 17:19

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 2 gün süren ve 244 satranç severin katıldığı 2013 Kış Satranç Turnuvası'nda dereceye girenler fotoğraf makinesi ve madalya ile ödüllendirildi. Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi ve 100. Yıl Atatürk Spor...

Satranç turnuvasında birinci olanlar fotoğraf makinesiyle ödüllendirildi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 2 gün süren ve 244 satranç severin katıldığı 2013 Kış Satranç Turnuvası'nda dereceye girenler fotoğraf makinesi ve madalya ile ödüllendirildi.

Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi ve 100. Yıl Atatürk Spor Salonu'nda yapılan turnuva 6 kategoride yapıldı. Manavgat Belediyesi, turnuva sonunda birinciye fotoğraf makinesi, ikinciye kol saati ve üçüncüye MP3 çalar hediye etti. Turnuvayı Antalya Satranç İl Temsilcisi ve Ulusal Satranç Hakemi Mustafa Şahin ve 6 hakem yönetti. Minik kızlar, minik erkekler, açık kategori bayanlar, açık kategori erkekler, yıldız kızlar ve yıldız erkeklerde müsabakada fotoğraf makinesi kazanmak için rakiplerine zeka pırıltısı hamleler yaptı.

Turnuva sonunda minik kızlarda Ela Tuncer birinci, Ceylin Öz ikinci, Mehtap Nehir Palulu üçüncü oldu. Minik erkeklerde Berat Atar birinci, Burak Doğar ikinci, Ege Kayıoğlu üçüncü oldu. Yıldız erkeklerde Berke Telli birinci, Yağız Kaan Sungu ikinci, Ata Koçak üçüncü, Oğuz Puhur 4’üncü, Furkan Taha Balcan 5’inci, Yıldız Kızlarda Fatma Ilgın Puhur birinci, Diba Şafak ikinci, Gökçe Berrin Akça üçüncülük elde etti.

Açık Kategori Bayanlarda Bakriye Anastasya Gönültaş birinci, Gözde Öztürk ikinci, Tuğba Öğrekçi üçüncü, Cevriye Ceyda Demirel dördüncü, Açık Kategori erkeklerde Adnan Çetin birinci, Kudret Avcı ikinci, Zeynel Reyhan üçüncü oldu.

Minik kızlarda Ela Tuncer birinci, Ceylin Öz ikinci, Mehtap Nehir Palulu üçüncü oldu. Minik erkeklerde Berat Atar birinci, Burak Doğar ikinci, Ege Kayıoğlu üçüncü oldu. Yıldız erkeklerde Berke Telli birinci, Yağız Kaan Sungu ikinci, Ata Koçak üçüncü oldu. Oğuz Puhur dördüncü, Furkan Taha Balcan beşinci oldu. Yıldız kızlarda Fatma Ilgın Puhur birinci, Diba Şafak ikinci ve Gökçe Berrin Akça üçüncü oldu.

Turnuvada dereceye giren yarışmacılara ödülleri ve kupalarını Manavgat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halis Akkaya, Antalya Satranç İl Temsilcisi Mustafa Şahin, Gençlik Merkezi Satranç Eğitmeni Hüseyin Yazıcı ve hakemler tarafından verildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x