Şehzade Mehmetli Sayan güreşte bronz madalya kazandı

21 Mayıs 2013 Salı 15:49

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Yıldızlar Zafer Güreş Turnuvası'nda, Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Eyüp Sayan üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Antalya'da yapılan uluslararası...

Şehzade Mehmetli Sayan güreşte bronz madalya kazandı

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Yıldızlar Zafer Güreş Turnuvası'nda, Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Eyüp Sayan üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Antalya'da yapılan uluslararası turnuvada, Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi'nden üç güreşçi mücadele etti. Yıldızlar serbest stil 69 kiloda Sayan üçüncü olurken Greko-Romen stil 46 kiloda Selman Çubukçu ve serbest stil 100 kiloda Deniz Yasak ise dereceye giremedi. Okul Müdürü Giray Kara, Eyüp Sayan'ın madalya kazanmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Sayan’ı başarısından dolayı kutlayan ve yeni başarılara imza atması dileğinde bulunan Kara, okul olarak ata sporu güreşe destek vermeye devam edeceklerini bildirdi. Beden Eğitimi öğretmeni Behçet Karaca da şunları söyledi: “Zafer Turnuvası, yıldızlarda ülkemizde bu yaş grubundaki en önemli uluslararası güreş turnuvası. Bu turnuvada madalya almak gerçekten çok önemli. 2012 yılında Kuşadası'nda yapılan turnuvada okulumuzdan millî takım adına Eyüp Sayan ve Emre Karaca güreşti. Bu yıl ise üç öğrencimiz katılmaya hak kazandı.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x