Türkiye takım kaptanı: “Amacımız madalya değil, mutlu olmak” (Özel)

03 Şubat 2013 Pazar 14:38

Özel Olimpiyatlar Kış Oyunları’na katılan Türkiye Takım Kaptanı Melih Gürel, “Amacımız madalya değil, mutlu olmak!” diye konuştu.Güney Kore’nin Pyeongchang kasabasında düzenlenen Özel Olimpiyatlar Kış Oyunları’na katılan Türkiye...

Türkiye takım kaptanı: 'Amacımız madalya değil, mutlu olmak” (Özel)

Özel Olimpiyatlar Kış Oyunları’na katılan Türkiye Takım Kaptanı Melih Gürel, “Amacımız madalya değil, mutlu olmak!” diye konuştu.

Güney Kore’nin Pyeongchang kasabasında düzenlenen Özel Olimpiyatlar Kış Oyunları’na katılan Türkiye Takımı Novice Süper Süzülme dalında üç madalya elde etti. Değişik kategorilerde yarışan Kadir Telli altın, İsmail Yılmaz ve Fatih Yılgın ise gümüş madalya kazandı.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Türkiye Takım Kaptanı Melih Gürel olimpiyatlar ve takım hakkında bilgi verdi. Türkiye’deki Özel Olimpiyatlar Derneği Ulusal Direktörü olarak çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Gürel, bu tür uluslararası olimpiyatlara her zaman katıldıklarını söyledi. Özel Olimpiyatlar’ın amacının zihinsel engellilerin spor yolu ile rehabilite edilmesi olduğuna dikkat çeken Gürel, bu yüzden diğer olimpiyatlardan farklı olarak madalya hırslarının olmadığını belirtti.

“Özel olimpiyatların ruhunda diğer olimpiyatlar gibi madalya hırsı yok.” diye konuşan Gürel, “Sporcuların biraraya gelmesi, sosyalleşmesi, diğer arkadaşları ile tanışması, ortamlarından farklı bir ortama gelmesi onların için en büyük sevinç kaynağı oluyor.” diye konuştu.

Bu sene şanslı olduklarına dikkat çeken Gürel, nedenini antrenörleri Ferzande Alptekin ile açıkladı. Güney Kore’ye gelmeden evvel iyi bir hazırlık döneminden geçtiklerine aktaran Gürel, “Ferzande Bey aslında milli antrenör. Ama gönüllü bir şekilde bizimle çalıştı. Bu yüzden su seneki olimpiyatlarda kendimizi şanslı düşünüyoruz.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x