Türkmenistan'da spora büyük ilgi

02 Nisan 2015 Perşembe 11:23

Türkmenistan hükümeti, ülkede sporun bütün dallarının daha yaygın bir şekilde tercih edilmesi ve sağlıklı yaşam tarzının benimsenmesi amacıyla her sene nisan ayı boyunca toplu sportif etkinlikleri düzenliyor. 'Sağlık ve Mutluluk' adı...

Türkmenistan'da spora büyük ilgi

Türkmenistan hükümeti, ülkede sporun bütün dallarının daha yaygın bir şekilde tercih edilmesi ve sağlıkyaşam tarzının benimsenmesi amacıyla her sene nisan ayı boyunca toplu sportif etkinlikleri düzenliyor. 'Sağlık ve Mutluluk' adı altında düzenlenen etkinlikler kapsamında ülke genelinde şehirlerde, illerde, ilçelerde kasabalarda sportif aktiviteler düzenlenecek. Nisan ayında kutlanan Dünya Sağlık Günü dolayısıyla düzenlenen bu etkinlikleri, Spor Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Sağlık Bakanalığı, sivil toplum örgütler, il ve ilçe belediye başkanlıkları tertip ediyor.
Atletizm, yüzme, buz pateni, bilyardo, boks, güreş, voleybol gibi spor branşlarında Türkmenistan Milli Şampiyonası organize edilecek. 7 Nisan Dünya Sağlık Günü'nde de toplu bisiklet turu düzenlenecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x