Tuzlaspor'un şampiyonluğu garantilediği maçında centilmenlik örneği

26 Nisan 2015 Pazar 20:32

Spor Toto 3. Lig 1'inci Grup'ta mücadele eden Tuzlaspor, deplasmanda Zonguldak Kömürspor'u 4-3 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Maçın bitiş düdüğüyle 2. Lig'e yükselmesini kutlayan Tuzlasporlu futbolcu ve yöneticiler, Zonguldaksporlu taraftarların...

Tuzlaspor'un şampiyonluğu garantilediği maçında centilmenlik örneği

Spor Toto 3. Lig 1'inci Grup'ta mücadele eden Tuzlaspor, deplasmanda Zonguldak Kömürspor'u 4-3 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Maçın bitiş düdüğüyle 2. Lig'e yükselmesini kutlayan Tuzlasporlu futbolcu ve yöneticiler, Zonguldaksporlu taraftarların alkışlı tezahüratları karşısında şok oldu. Ev sahibi takımın taraftarları, konuk takımı tribünlere çağırarak centilmenlik örneği gösterdi.

Zonguldak Karaelmas Kemal Stadı'nda play off oynamayı garantileyen Zonguldak Kömürspor, lider Tuzlasporla karşılaştı. Tribünleri dolduran yaklaşık 5 binin üzerindeki taraftar ile 200'e yakın konuk taraftar maç boyunca birbirlerinin lehine karşılıklı tezahüratlar yaptı.

CENTİLMENLİK ÖRNEĞİ

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte Tuzlaspor, şampiyonluk sevincini taraftarlarıyla birlikte yaşadı. Önce kendi futbolcularını alkışlayan Zonguldaksporlu taraftarlar, daha sonra Tuzlaspor'lu futbolcuları tribünlere çağırarak hem tezahüratta bulundu hem de alkış tuttu. Tuzlasporlu taraftarlar da ‘Zonguldakspor' diye tezahürat yaptı.

Tuzlasporlu futbolcular, büyük sevinç yaşadıkları Zonguldak’ta, taraftarın yoğunluğu ve coşkusu karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Tuzlaspor’un 57 yıllık geçmişe sahip bir takım olduğunu vurgulayan Kulüp Başkanı Ahmet Çabuk, Zonguldak Kömürspor’un ve taraftarlarının centilmenliğinin örnek olduğunu kaydetti. Türk futbolu için centilmenlik örneğinin sergilendiğini anlatan Çabuk, şunları söyledi:

"Tüm spor camiasının alması gereken örnek buradaydı. Hem Tuzlaspor hem de Zonguldak Kömürspor taraftarı spor ahlakına yakışır bir centilmenlik örneği gösterdiler. Buradan çıkarılacak çok ders var. Şu anda futbolun başının ağrıdığı bir dönem geçiriyoruz. Eğer ki ‘futbol nasıl ayağa kalkar' diye düşünenler var ise gelsinler bugünkü dostluğa, kardeşliğe baksınlar. Eğer ki biz bunu sahaya yansıtırsak, tribünlere yansıtırsak, Türkiye buradan çok şey alır. Ev sahibi takımın futbolcuları ve şampiyon olan futbolcularımı tebrik ediyorum."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x