Ünal Aysal: Yapılan hataları bütün camialara mal edilmemeli

15 Mayıs 2013 Çarşamba 15:05

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yapılan hataların bütün camialara mal edilmemesi gerektiğini söyledi.Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları tarafından, okulun Ayazağa Yerleşkesi’nde düzenlenen, 100 Yıllık Okullar Şöleni’ne...

Ünal Aysal: Yapılan hataları bütün camialara mal edilmemeli

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yapılan hataların bütün camialara mal edilmemesi gerektiğini söyledi.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları tarafından, okulun Ayazağa Yerleşkesi’nde düzenlenen, 100 Yıllık Okullar Şöleni’ne katılan ve basın mensuplarının sorularını cevaplayan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Türk futbolunun her zaman daha iyiye gittiğini belirtti. Aysal, "Daha da iyiye gidecek. Ara sıra kazalar oluyor, yanlış tutumlar olabiliyor. Gençlerin bazen enerji taşımalarından dolayı olaylar yaşanıyor. Ama bunları kesinlikle camialara bulaştırmamak lazım." dedi.

Son günlerde sporda yaşanan olayların bireysel olduğunun altını çizen Aysal, "Bunlar bireysel, tamamen izole olaylardır. Bütün spor camiasına bunları mal etmemek gerekiyor. Esas hedefimiz bunları izole etmek. Bunları camia içine sokmamak, dışarıda tutmak. Zaten biz bu insanları ve yapılaşmayı reddediyoruz." diyerek konuştu.

Galatasaray’ın Fenerbahçe ile yaptığı derbi maçın ardından sarı – kırmızılı futbolcuların saha içinde sevinmeleriyle ilgili soruyu ise Aysal, şöyle cevapladı:

"Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe bizi 2-1 yendi. Saha içinde sevindiler, zıpladılar. Galatasaray taraftarı alkışladı. Bunların resimlerini gösterebilirim. Bu bir aldatmaca mıydı? Eşyanın tabiatında bu var. Gençler heyecanlarını da sevinçlerini de bu şekilde ortaya koyuyorlar. Bu doğal bir şeydir. Sevinirsin, üzülürsün. Zaten bunlar olmazsa spor yok. Meselemiz, sahalarımızda bu eğlencelere ve üzüntülere değil, centilmenlik dışı olaylara mani olmak. Biz de buna çalışıyoruz. Yüzde 100 eminim ki Fenerbahçe yönetimi ve diğer kulüp yönetimleri de buna çalışıyor. Elimizden geleni yapacağız. Zamanla başarılı olacağımıza inanıyorum."

FİKRET ORMAN: ÜÇ BÜYÜK OLARAK SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BİR ARAYA GELEBİLİRİZ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ise üç büyük kulüp yönetimleri olarak sporda yaşanan sorunları çözmek için bir araya gelebileceklerini söyledi.

Başkanlar arasında en gencinin kendisinin olduğunu ifade eden Orman, "Camiamız itibariyle en eski camia da biziz. Önümüzdeki haftalarda bir araya gelebiliriz. Gerek Ünal Aysal, gerekse Aziz Yıldırım ile şahsi ve camia olarak iyi ilişkilerimiz var. Bir organizasyon yapabiliriz. Hep beraber bir araya gelebiliriz. Hem sezon sonunda bir arada oluruz hem de Türk sporuna iyi bir mesaj verebiliriz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x