EVİN DIŞINA KAMERA KURUP GELENE GİDENE ATEŞ ETMİŞ

17 Haziran 2017 Cumartesi 13:02

Allah kimsenin tanıdığının başına vermesin, ama normal nsanlar da kendilerine dikkat etsinler. Bu bunalım çağında her an bir şizofreni vakasıyla karşılabilir ve bunu iş işten geçtikten sonra fark edebiliriz.

EVİN DIŞINA KAMERA KURUP  GELENE GİDENE ATEŞ ETMİŞ
 Sivas’ta bir apartman dairesinin giriş kapısının önünde av tüfeğiyle rastgele ateş ettikten sonra kendisini eve kilitleyen kadının evine 39 saat sonra özel harekat polisi destekli operasyon düzenlendi. 54 yaşındaki kadının evinde yapılan aramada bulunan düzenekler ise şoke etti.

Kentte 2 gün önce gerçekleşen olayda Yenişehir Mahallesi 3. Sokak'ta bir apartmanın 8. katında ikamet eden ve psikolojik rahatsızlığı bulunduğu öne sürülen 54 yaşındaki Adalet G. dairesinin giriş kapısının önünde av tüfeğiyle rastgele ateş etti. Bu sırada koridorda bulunan komşuları olayı yara almadan atlattı.

Bina sakinlerinin durumu bildirmesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polisler, kendisini eve kilitleyen Adalet G.'yi dışarı çıkmaya ikna edemeyince bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri ile özel harekat timleri gönderildi.

39 SAAT SONRA

Trafik ekipleri de apartmanın önünden geçen yolları araç trafiğine kapattı. 39 saat boyunca zaman zaman evinin balkonuna çıkan Adalet G., sokakta bekleyen polislerle konuştu. Adalet G.'nin balkondan atlama ihtimaline karşı itfaiye ekipleri apartmanın bahçesine balon yatak sererken, kadının evinin doğalgazı da kesildi.

Özel harekat eve operasyon yaptı Kendini eve kitleyen ve hiç kimseye kapıyı açmayan Adalet G.'nin evine İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy'un koordinesinde özel harekat polislerinin de katılımıyla uyuduğu sırada operasyon yapıldı.

KAMERA SİSTEMİ İLE HERKESİ İZLİYORMUŞ

Adalet Göçeli'nin evine giren polisler daha sonra sonra yaptığı incelemede çok sayıda farklı kitap ele geçirdi. Evinin balkonuna yerleştirdiği kamerayla dışarı da olan biten her şeyi evin içerisindeki bilgisayarından izlediği ortaya çıkan Adalet Göçeli'nin evinin dağınık olması da dikkat çekti.Polis ekipleri evde inceleme yaparken Göçeli'nin komşusuna ateş ettiği av tüfeğine de el konuldu. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi evde yapılan Göçeli'nin Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

Adalet Göçeli'nin ağabeyi Yakup Göçeli.,"Ben kız kardeşim hastaydı. Annemin vefatından sonra ilaçlarını içmeyi bıraktı. Kendisi şizofren hastası konuşurken normal konuşur insanlar hasta olduğunu anlamaz. Ama sonra akla hayale gelmeyecek şeyler söyler" dedi.

"GELİNİM OĞLUMUN VURULMASINI ÖNLEDİ"

Yakup Göçeli'nin konuşması sırasında kadının ateş ettiği Namık İçeli'nin babası Nait İçeli ile arbede yaşandı. İçeli,"Ailesi bununla ilgilenmiyor. Torunlarım bundan korkuyor. Ben oğlumun evine gelemiyor. Burada güvende değiliz. Karakola ve savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Babası karakola imza vermediği için hiçbir şey yapmadılar. İlgisiz alakası bir aile. Çocuğu böyle bırakmışlar ilacını içmeyince saldırganlaşıyor. Kapısından kamera var gelip geçen herkesi biliyor. Ona göre hal ve hareket takınıyor. Kapısının arkasında ya jop var, ya balta var. İnternetten bir tüfek almış ama biz tüfek olduğunu bilemedik. Saat 19.30'da olay oluyor. Asansöre binerken ateş ediyor. Gelinim oğlumu iterek vurulmasını önlüyor." ifadelerine yer verdi.

(Kaynak: F5 Haber)

Yorum Gönder

@name x