MENDERES'İN GÖZYAŞI DÖKEREK ANLATTIĞI ORDU İTİRAFI! OYUN BÜYÜK!

27 Temmuz 2019 Cumartesi 16:36

Vatansever Türk çocuklarının alacağı ibretlik bir tespit var. Lütfen okuyun OYUN BÜYÜK.

MENDERES'İN GÖZYAŞI DÖKEREK ANLATTIĞI ORDU İTİRAFI! OYUN BÜYÜK!
 RAHMETLİ AYDIN MENDERES İLE MENFAATSİZ, KARŞILIKLI SEVGİ VE SAYGIYA DAYANAN BİR DOSTLUĞUMUZ VARDI. AYDA İKİ DEFA ÇAY YOLUNDAKİ EVİNE GİDER HEM SOHBET EDER, HEM DE KENDİSİNE KİTAP OKURDUM. AYNI DESTEKLERİ YAPAN BİR KAÇ DOSTU DAHA OLDUĞUNU BİLİYORDUM.

 BANA BAHÇESİNİN SU PARASININ ÇOK YÜKSEK GELMESİNDEN ŞİKAYET EDERDİ. KENDİSİNE DAMLA SULAMA YAPTIRMASINI ÖNERDİM. O NEDİR DEDİ ? BENDE SU TASARRUFU SAĞLAYAN BİR SULAMA YÖNTEMİ DEDİM. BANA BİR İYİLİK YAPARMISIN DEDİ. PARASI HER NE KADAR OLURSA OLSUN BANA BU TESİSİ KURDURURMUSUN DİYE SORDU. BEN DE MEMNUNİYETLE YAPARIM DEDİM. BİR KAÇ ARKADAŞIMLA GÖRÜŞTÜM BİRLİKTE YAPARIZ DEDİLER. İŞ BİTİNCE BORCUM NE KADAR DEDİ. BEN DE DEDİM Kİ EFENDİM TESİSİ KURAN ARKADAŞLAR BİR ÇAYINIZI İÇMEK, BİR DE KİTAPLARINIZDAN İMZALI BİR SET İSTİYORLAR DEDİM. ÇAY İKRAM EDİP SOHBET ETMEKTEN VE KİTAPLARIMI HEDİYE ETMEKTEN MUTLU OLURUM AMA, YAPTIKLARI İŞİN BİR BEDELİ OLMALI DİYE SÖYLEDİ. 

EFENDİM ÇAY İÇMEYE GELİNCE BİR DE SİZ SORARSINIZ DEDİM. ÇAYLAR İÇİLDİ, RAHMETLİ TRAFİK KAZASINDA SAKAT KALDIĞI İÇİN İMZA ATAMIYORDU. BİR BİLEKLİĞİ VARDI ONU GİYDİRİP İMZAYI BİZ ATTIRIYORDUK. İMZA VE HEDİYE İŞİ DE TAMAMLANDI. SONRA ARKADAŞLAR SİZE BORCUM NEDİR DİYE SORDU. ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ OLAN DOSTUM, EFENDİM BORCUNUZ YOK. DİNİ VECİBELER ÇERÇEVESİNDE HEDİYELEŞTİK DİYE CEVAP VERDİ. SİZDE OLAN BU KİTAPLARDAN BİZDE YOK, BİZDEKİ SULAMA SİSTEMİNDEN DE SİZDE YOK. HERKES KENDİSİNDE OLANI VERDİ. AMA DEĞERE VURURSAK BİZ ÇOK BORÇLU KALIRIZ DEYİNCE RAHMETLİ ÇOK DUYGULANDI. EPEYCE SUSKUN KALDI BANA, BÖYLE İNSANLARLA BENİ TANIŞTIRDIĞIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DEDİ.
 
ARKADAŞLAR GİTTİKTEN SONRA BİZ BİRAZ DAHA SOHBET ETTİK. NECDET BEYEFENDİ, BANA BİZ BU ORDUYU (TSK) KAPATMAK, LAV ETMEK İSTİYORUZ DİYORLAR DEDİ. KANIM DONDU. KİMLER DİYE SORAMADIM. YORUM DA YAPMADIM. YAHU BU ORDU BENİM BABAMI ASTI. MESELE DUYGULAR OLSA BUNU BENİM İSTEMEM LAZIM DEDİ. ORDU VE YARGI AİLEMİZİ PERİŞAN ETTİ. KİŞİLERE, ADALETSİZ  SAVCI VE HAKİMLERE KİNİM VAR AMA KURUMLARA ASLA KİN DUYMADIM DEDİ.
 
ORDU VE YARGI BU MEMLEKETE LAZIM. ORDUSUZ, YARGISIZ DEVLET OLURMU DİYE SÖYLENDİ. HAKLISINIZ EFENDİM DEDİM. YORUM YAPMADIM. ARADAN GEÇEN 20 YILI AŞKIN SÜREDEN SONRA, ERGENEKON, BALYOZ, 15 TEMMUZ İSYANI VE YARGIDA MEYDANA GELEN HESAPLAŞMALARI GÖRDÜĞÜMDE DAHA İYİ DEĞERLENDİRME İMKANI BULUYORUM. PAZILIN PARÇALARINI BİRLEŞTİRDİĞİMDE PLANLAR GÖZÜMÜN ÖNÜNDE DAHA DA NETLEŞİYOR.

 DAHA DERİN PLANLARI ALGILADIKÇA TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR. KAYGILARIM ÇOK BÜYÜK. ALLAH DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YARDIMCISI OLSUN. ÖLÇEREK BİÇEREK, CÜMLELERİ SEÇEREK BU KADARINI PAYLAŞABİLDİM. OKUYUCULARIMA SAYGILARIMI SUNARIM.

Necdet Topçuoğlu
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x