Meteoroloji'den hava durumu uyarısı! İstanbul'da bugün...

21 Aralık 2018 Cuma 11:05

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, hava sıcaklıkları 1 ila 3 derece artacak. Marmara Bölgesi'nde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den hava durumu uyarısı! İstanbul'da bugün...
 Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yağmurlu, Kars ve Ardahan çevrelerinin hafif kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesiyle birlikte Trakya, İç Ege ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, zamanla Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:Ankara: Parçalı ve az bulutlu 8İstanbul: Az bulutlu ve açık 9İzmir: Az bulutlu ve açık 12Adana: Az bulutlu ve açık 17Bursa: Az bulutlu ve açık 9Antalya: Az bulutlu ve açık 18Samsun: Parçalı, çok bulutlu, sabah ilk saatlerde yağmurlu 12Trabzon: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu 12 
Meteoroloji'den hava durumu uyarısı! İstanbul'da bugün...

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x