FLAŞ HABER

SADECE MEZARI DEĞİL GÖNÜLLERİ KAZIYAN GÜMÜŞHANELİ!

15 Temmuz 2019 Pazartesi 13:51

En güçlü kalemiz ailemize yönelen tehditleri bertaraf eden örnek baba, örnek insan örnek mü’min olarak temasta olunan insanların müşterek hissiyatı ile hak yolunun helal rızk yolunun kutlu yolcusu.

SADECE MEZARI DEĞİL GÖNÜLLERİ KAZIYAN GÜMÜŞHANELİ!
 Kültürümüzde “Er olan ekmeğini taştan çıkarır” diye tarif ve tabir edilen bir atasözümüz var. Atalarımızın sözü başımız gözümüz üstüne.

İşte size, sözün çok fazlası ile karşılık bulduğu, doğanın mucize sınırlarını zorlayarak hayatta kalmaya mecbur ettiği, vatan parçası Gümüşhane merkeze bağlı şirin bir diyardan Arzular Kabaköy beldesinden söz etmek istiyorum.

Şirinliği, asaleti, adamlığı, zarafeti Müslüman Türk’e dair ne varsa hayatına işlenen model bir hayat olarak takdim edilen çilenin, ızdırapın, yokluğun, fakirliğin demiri kızdırıp su verilerek çelikleştiği gibi hayatın feleğin çemberinden geçirerek test ettiği, haram nedir bilmeyen hakkında hiç kimsenin aleyhte bir cümle kuramayacağı, kültür ve değerler köprüsü çınarlar, yürek burkan yazılması hatırlanması gereken öyküler bırakarak bu fani alemden sessizce ebedi aleme göç ediyor.

Aslında onlar bizi ayakta tutan ana köprüler, kolonlar olarak, yokluklarında bunun farkına daha fazla varıyoruz.

Bu model hayatlar doğal sosyal mektep gibi ama bunun yazılarak minik bir nota çevrilmesi onların yaşadığı değerlere hayatın içinde gösterdikleri duruşa saygının gereğidir.

Binlerce yıllık Türk kültürü bu kutsal topraklarda yaşayanların ortak insanlık kültürünün harmanlandığı insan odaklı hayatın hoş görü insana saygının yaşayarak insanlığa model olarak takdimidir.

Bu kadar uzun izahtan sonra kimden ediyoruz?

Evet daha bir yılını doldurmadan babam Salih Şenel ile kırkları karışan hakka uğurladığımız amcam Himmet Şenel’den bahsediyorum.

Yazın mezarını kazdı güzün aynı mezara defnedildi.

Hangi mesajı almıştı gidişe dair artık onun yorumunu yaşadıklarını biz ancak anlatılan kadar öğrenebiliyor.

Nüfuz ediyor ama asıl gizem sır model olarak göz önünde olan mesajı ariflerin ancak yeterince anlayabileceği derinlikte ruhunu teslim etti, uçmağa vardı.

Aslında her ölüm yeni aleme ebedi doğuştur.

Allah mekanlarını cennet kabirlerini nurla doldursun.

İşte hayatlarını Türk’ün değerlerine insanlık mirasına adayan Türk’ün İslamın medarı iftiharı bu hayatlar.

En güçlü kalemiz ailemize yönelen tehditleri bertaraf eden örnek baba, örnek insan örnek mü’min olarak temasta olunan insanların müşterek hissiyatı ile hak yolunun helal rızk yolunun kutlu yolcusu.

Yolun açık menzilin mübarek olsun.

İşte bizi var eden milletçe ebedi yapan bu milli manevi değerler iklimidir.

Bu iklim çoraklaşmamalı!

Onlar nasıl yaşadı nasıl öldü, yokluklarında hatıralarını yad etmek onlara ve temsil ettikleri değerlere Türk milletine borcumuzdur!

Allah tüm geçmişlerimize rahmet etsin.

Türk milletini felaket ve musibetlerden korusun.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x