TARİKAT-CEMAAT GERÇEĞİNİ YAZDI VE SUİKASTLE ÖLDÜRÜLDÜ!

13 Ağustos 2017 Pazar 10:32

Nakşibendi İskenderpaşa cemaatı başkanı olan Prof. Dr. M. Esad Coşan bu yazıyı yazdıktan sonra öldürüldü. (Avustralya'da kazaya kurban edildi)

TARİKAT-CEMAAT GERÇEĞİNİ YAZDI VE SUİKASTLE ÖLDÜRÜLDÜ!
 OKUNMALI...
NAKŞİBENDİ ŞEYHİ İSKENDER PAŞA CEMAATI BAŞKANI OLAN PROF DOKTOR ESAD COŞAN SON DÖNEMLERDE "ALLAH İLE ARACI YOK ŞEFAAT VE KERAMET GİBİ ŞEYLERE İNANIPTA KULLARA KUL OLMAYIN" DEYİNCE ÖLDÜRÜLDÜ
Hocanın yazdığı son makale ;
“İslam'da cemaatle beraber olunması tavsiye edilir. Cemaatle beraber olmak "hakla", "hakikatle" beraber olmaktır! Tek başına olsa bile, hakikatle beraber olan cemaattir. Hakikatten kopmuş olanlar, milyonlarca da olsa tefrikadadır.”
“Bugün maalesef tüm İslâm âlemi emperyalist güçlerin sultası altındadır. Kuş uçurtmazlar, takip ederler... Hem de kendisi takip etmez... Amerika seni John'la takip etmez, Smith'le takip etmez. Adı senin benim gibi olan Müslümanla takip eder; canına okur. O milletin içinden çıkmış hain vasıtasıyla takip eder ve millete en büyük zararı, kendi içinden çıkmış insanlara yaptırır. Parayla satın alır, ajan edinir ve öyle kullanır.”
“Herkese ajan demiyoruz; metot bilmediğinden, ilimden uzak olduğundan emperyalist onu kullanır, fark etmez. Sahte bir takım organizasyonlar var, topluyorlar insanları etraflarında, ondan sonra onları toptan satıyorlar! Götürüyor, olmadık yere bağlıyor... Mü'min feraset gözüyle bunları anlayabilmeli. Hizmet ediyorum diyen insanları, organizasyonları irfan teraziniz ile tartın!”
“Böyle birtakım insanlara, organizasyonlara körü körüne bağlanmayın! Her birinize istiklâl tavsiye ediyorum. Hür olun, hizmeti kendiniz tespit edin, yapmaya çalışın!”
“Emperyalistlerin türlü oyunları var. İslâm, bir kimsenin hizmetiyle yürüyecek hâle gelirse, o kimseyi yok ederler, öldürürler, satın alırlar, tehdit ederler. Ne yapmak lâzım? Hizmeti yaygınlaştırmak lâzım, herkesin lider olması lâzım. "Tek lider, vazgeçilmez insan..." diye bir şey olmaz. Bakın, Filistinli çocuklarla niye başa çıkamıyorlar? Hepsi lider.”
“Bir lidere, tek hocaya, tek ekibe bağladığı bir yığın insanı, böyle üzüm salkımını sapından tutar gibi, istediği yere götürüyor!”
“Onun için, teşkilât kurdurtuyorlar; teşkilâtın başına kendi adamlarını --hain bir kimseyi-- koyuyorlar. Öteki insanların hepsini, üzüm salkımı gibi oraya buraya götürüyorlar.”
“Müsaadeli, ağabeyli, bilmem neyli hizmet olmaz... Tâbî olmayın kimseye! 
Bana da tabi olmayın! 
Bana tabi olursanız, beni sıkıştırırlar. Ondan sonra, 
"Sen bu adamlarına şöyle yap!" derler. 
İslâm'a, Allah'ın emrine tabi olun! 
Allah'ın dinine hizmet edin! 
Tek başınıza olsanız da, hakla beraber olun! 
O zaman İslâm kalkınır; başka türlü kalkınamaz! 
"Aa, efendim, dirlik, düzenlik, birlik, beraberlik, organizasyon bozulmasın" diyorlar.
“Her biriniz İslâm için, kendinizin dünyada kalmış tek adam olduğunuzu düşünün. Ama senin gibi aynı hedefe yürüyen başka insanlar varsa; onlarla da işbirliği yap! Yapmıyorsa, silkele at be! 
Sen onu sırtında taşımak zorunda mısın? 
Beni sırtında taşımak zorunda mısın? 
Kimse kimseye hürriyetini vermesin! 
Hürriyet aziz şeydir. İnsan, ancak Allah'a kul olur.
"Allahım! Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz" 
5 Mayıs 1990

Prof.Dr. M.Esat CoşanYorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

aaa 6 ay önce yorumlandı

düzenbaz bunun gibi amerikan kafalı editör ve fetö için söylemiştir esad hocamız..siz geleneksel ilmi bırakarak amerian aracılarınıza kul köle oldunuz onu anlatıyor...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kelam Selam 12 ay önce yorumlandı

Her ferd Allah için sahabe efendilerimiz gibi çalışmalı...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Aydın bhtiyar 12 ay önce yorumlandı

Tarikatlar toplumun kılcal damarlarına adım adım nüfuz ediyor. Toplumsal yaşam dinsel ögelere göre biçimlendirilmeye çalışılıyor. Çok küçük yaşta çocukların tarikat ve cemaatlere bırakıldığı haberleri toplumun önemli kesimini sarsıyor... Osmanlı yı olduğu gibi Türkiye yi de başta Nakşibendilerin - halidi nakşi kürdi kolu olmak üzere tarikatlar yıkacak.. hatta yıkım başladı bile.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ahmet Çatak 12 ay önce yorumlandı

Yazı saptırılmış malesef ... yazının başındaki büyük harflerle başlayan kısım ekleme ve yazan kişinin art niyetini gösterir . Yazının içeriğinde olmayan bir şeyi varmış gibi gösterip kendi art niyetlerini ortaya koymuşlar . Esad coşan hocaefendi bu arada başkan değil bahsedilen tekkenin şeyhidir. Öldürülmemiş şehit düşmüştür . Bahsedilen sebepten değil çok daha önemli sebeplerden şehit edilmiştir. Size gelince yazının girişinden kimin fesi olduğunuzu anladım

0 Kişi beğendi.