10 bin fidan toprakla buluştu

26 Mart 2015 Perşembe 16:52

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca Gönül Elçileri Projesi kapsamında oluşturulan 'Bereket Ormanı'na fidan dikildi. Iğdır Yeşil Kuşak Kent Ormanı karşısında boş alanda oluşturulan ‘Bereket...

10 bin fidan toprakla buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca Gönül Elçileri Projesi kapsamında oluşturulan 'Bereket Ormanı'na fidan dikildi.

Iğdır Yeşil Kuşak Kent Ormanı karşısında boş alanda oluşturulan ‘Bereket Ormanı’ alanında düzenlenen etkinliğe Iğdırlıların ilgisi büyük oldu. Program kapsamında il genelinde 10 bin fidan toprakla buluştu. Programa Iğdır Valisi Davut Haner, eşi Sema Haner, kurum müdürleri, eşleri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Ağaç dikimi öncesi konuşma yapan Vali Haner, Bereket Ormanları’nın orman alanların genişletilmesi, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakılması, çocuklara ve gençlere ağaç sevgisinin kazandırılması maksadıyla oluşturulduğunu söyledi.

Programa katılan öğrencilerden Asude Aye, ‘bir hayat bir ağaç’ vurgusu yaparak, çevrenin ağaçsız olduğunu, bu alanların değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Konuşmaların ardından hazırlanan fidanlar katılımcılar tarafından toprakla buluşturuldu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x