11 Afrikalının gözü, küçük yüreklerin yardımıyla açılacak

29 Mart 2013 Cuma 15:50

Gaziantep Özel Mutafoğlu Koleji öğrencileri, Afrika'da katarakt ameliyatı olmak için bekleyen binlerce insana Kimse Yok Mu Derneği aracılığıyla yardım eli uzattı. Okul aile birliğinin ve öğrencilerin gayretleri sonucu 11 kişinin ameliyat...

11 Afrikalının gözü, küçük yüreklerin yardımıyla açılacak

Gaziantep Özel Mutafoğlu Koleji öğrencileri, Afrika'da katarakt ameliyatı olmak için bekleyen binlerce insana Kimse Yok Mu Derneği aracılığıyla yardım eli uzattı. Okul aile birliğinin ve öğrencilerin gayretleri sonucu 11 kişinin ameliyat olmasına yetecek kadar para toplandı.

Kimse Yok Mu Derneği’nin başlatmış olduğu "Afrika’nın Kararan Dünyası Yardımlarınızla Aydınlansın" kampanyasına Özel Mutafoğlu öğrencileri kayıtsız kalmadı. Müdür Yardımcısı Veysel Meral’in koordine ettiği kampanyaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Okul aile birliğinin ve öğrencilerin gayretleri sonucu 11 kişinin ameliyat olmasına yetecek para toplandı. Daha sonra Kimse Yok Mu Derneği tarafından gelen yetkililere toplanan yardımlar okul aile birliği üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla teslim edildi.

Afrika’da yaşanan bu tür sıkıntılara bir nebzede olsa yardımcı olmak istediklerini belirten Meral, "Öğrencilerimizin böyle bir duruma kayıtsız kalmamaları ve harçlıklarından biriktirdikleri paralarla yardımda bulunmaları bizleri çok mutlu etti." dedi.

Özel Mutafoğlu İlkokulu Müdür Yardımcısı Veysel Meral toplanan yardım paralarını okul öğrencileri adına yetkililere teslim etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x