23 Nisan Şenliklerine katılacak çocuklar İzmir'e hareket etti

17 Nisan 2013 Çarşamba 10:20

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Süleymanşah Konaklama Tesisleri'nde kalan Suriyeli 8 çocuk, Uluslararası TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinliklerine katılmak üzere milli eğitim görevlileriyle birlikte İzmir’e hareket etti.Şenlikler, Başbakanlık...

23 Nisan Şenliklerine katılacak çocuklar İzmir'e hareket etti

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Süleymanşah Konaklama Tesisleri'nde kalan Suriyeli 8 çocuk, Uluslararası TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinliklerine katılmak üzere milli eğitim görevlileriyle birlikte İzmir’e hareket etti.

Şenlikler, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nün işbirliğinde, Türk Telekom'un destekleri ile düzenlenecek. Süleymanşah Konaklama Tesisi Müdürü Halil Tekyıldız, 15 – 23 Nisan tarihleri arasında yapılacak etkinliklere, 53 ülke çocukları yanı sıra Suriyeli çocukların da katılacağını söyledi. Tekyıldız, çocukların açılış yürüyüşü, çeşitli gösteriler, konserler, piknik ve folklor gibi aktiviteler gerçekleştireceğini belirtti.

Şenliğe katılacak Suriyeli çocuklardan Feyruz el Abdallah, "Türk çocuklarla 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinliklerine katılacağız. Bize ülkelerinin kapılarını açan ve böyle bir fırsatı veren Başbakan Erdoğan’a teşekkür ederim." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x