2B arazilerine başvuru bedelinin kalkması müracaatı artırdı

20 Şubat 2013 Çarşamba 17:54

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde 2B arazilerinin satışında başvuru bedelinin kalkmasıyla başvurularda yüzde 30 oranında artış yaşandığı bildirildi. Akdağmadeni İlçesi Mal Müdürü Mutlu Şahin, yaptığı açıklamada Yozgat’taki 2B...

2B arazilerine başvuru bedelinin kalkması müracaatı artırdı

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde 2B arazilerinin satışında başvuru bedelinin kalkmasıyla başvurularda yüzde 30 oranında artış yaşandığı bildirildi.
Akdağmadeni İlçesi Mal Müdürü Mutlu Şahin, yaptığı açıklamada Yozgat’taki 2B arazilerinin yüzde 60’lık bölümünü Akdağmadeni’nin ormanlık alanlarının oluşturduğunu söyledi Şahin,"İl genelinde yaklaşık 6 bin 900 parça, 2B arazisinin, 3 bin 700’lük kısmı ilçemizde yer almaktadır. Akdağmadeni’ndeki sahibi vatandaşlarımız başvuru bedelinden dolayı sıkıntı yaşıyorlar ve bu yüzden pek fazla müracaat olmuyordu. Fakat 2B arazilerinin satışında başvuru bedelinin kaldırılmasından sonra başvuru yapan vatandaşlarımızın sayısında yüzde 30’luk bir artış oldu. 3 bin 700 adet 2B arazisine bin 500 başvuru oldu. Bu sayının son başvuru tarihi olan 26 Şubat tarihine kadar artacağına inanıyoruz. Bu vesile ile vatandaşlarımızı kendilerine sağlanan bu imkanlardan yararlanmasını istiyoruz."diye konuştu.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x