44 yıl sonraki 'Yeniden Sesleniş'

23 Ocak 2013 Çarşamba 10:48

Adana’nın Kozan ilçesinde 44 yıl önce kapanan kültür edebiyat dergisi ‘Sesleniş’ yeniden yayınlanmaya başladı.Kozan Lisesi okul turizm kolu ve tarih öğretmeni Öndal Cam tarafından 1966–69 yılları ayda bir yayınlanan “Sesleniş”...

44 yıl sonraki 'Yeniden Sesleniş'

Adana’nın Kozan ilçesinde 44 yıl önce kapanan kültür edebiyat dergisi ‘Sesleniş’ yeniden yayınlanmaya başladı.

Kozan Lisesi okul turizm kolu ve tarih öğretmeni Öndal Cam tarafından 1966–69 yılları ayda bir yayınlanan “Sesleniş” 44 yıl sonra Okul Müdürü Levent Tetik ve öğrencilerin çalışmalarıyla “Yeniden Sesleniş” ismiyle okuyucuları ile buluştu.

Okul Müdürü Tetik; “Okulumuz 44 yıl önce dönemin okul idaresinin destekleri ile ilçemizde kültür edebiyat dergisi yayınlamıştı. 1966–69 yılları arasında her ay yayınlanan okul dergimiz o dönemin en önemli yayın organlarından biriymiş. 1969 yılından sonra okulumuz bu dergiyi bir daha çıkartamamış. Öğretmen ve öğrencilerimizin desteği ile dergimizi “Yeniden Sesleniş” olarak yayınlamaya başladık. Dergimizde faaliyetlerimiz, okulumuz tarihi ve daha birçok konu yer alıyor. Yılın ilk dergisini okuyucu ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x