Aachen ve Marmara Üniversiteleri arasında işbirliği imzası

09 Nisan 2015 Perşembe 19:17

Kuzey Ren Vestfalya Bilim Bakanı Svenja Schulze’nin İstanbul temaslarının ikinci gününde ilk durağı Kadıköy’deki Marmara Üniversitesi kampüsü oldu. Heyet, Marmara Üniversitesi ile Almanya’nın teknik alandaki dünyaca ünlü üniversitelerinden...

Aachen ve Marmara Üniversiteleri arasında işbirliği imzası

Kuzey Ren Vestfalya Bilim Bakanı Svenja Schulze’nin İstanbul temaslarının ikinci gününde ilk durağı Kadıköy’deki Marmara Üniversitesi kampüsü oldu. Heyet, Marmara Üniversitesi ile Almanya’nın teknik alandaki dünyaca ünlü üniversitelerinden Aachen RWTH ile işbirliği anlaşması imzaladı.

RWTH Aachen adına Dr. Bayram Aslan tekstil teknolojileri konusunda altı yıldır Marmara Üniversitesi ile irtibatta olduklarını belirterek bu işbirliğine katkılarından dolayı Rektör Yardımcısı ve Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Mehmet Akalın’a teşekkür etti. Dr. Aslan, Erasmus, Postdoc ve Master alanında öğrenci değişimi içinde olduklarını vurguladıktan sonra niçin Türkiye ile işbirliği yaptıklarını anlattı.

KRV heyeti daha sonra Beykoz’da yeni kurulan Türk-Alman Üniversitesi’ni (TDU) geçti. Heyet burada Rektör ve Bölüm Başkanı Prof. İzzet Furgaç tarafından karşılandı ve kendilerine son gelişmelerle ilgili bilgi verildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x