AB uyum sürecinde valiliklerin hizmet kapasiteleri artırılacak

21 Ocak 2013 Pazartesi 17:11

Avrupa Birliği'ne katılımı sürecinde halk nezdinde AB üyelik sürecinin daha sağlıklı anlaşılması ve illerde valiliklerin kapasitesinin artırılması amacıyla 2013 yılı Avrupa Birliği'ne Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu birinci toplantısı...

AB uyum sürecinde valiliklerin hizmet kapasiteleri artırılacak

Avrupa Birliği'ne katılımı sürecinde halk nezdinde AB üyelik sürecinin daha sağlıklı anlaşılması ve illerde valiliklerin kapasitesinin artırılması amacıyla 2013 yılı Avrupa Birliği'ne Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu birinci toplantısı Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen Başkanlığında gerçekleştirildi.

AB Uzmanı Esil İnam’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıya; ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşların amirleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Avrupa Birliği Uzmanı Esil İnam, AB'ye uyum sürecinde katılımı öncesi mali yardım aracı kapsamında, Avrupa Birliği'ne katılımı sürecinde gerçekleştirilen projelerin tam olarak hayata geçirilmesi, takibinin sağlanması ve halk nezdinde AB’ye üyelik sürecinin daha sağlıklı anlaşılabilmesi için valiliklerin hizmet kapasitelerinin artırılacağını belirtti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x