Abdullah Gül Üniversitesi’nde masa tenisi turnuvası

09 Mayıs 2015 Cumartesi 10:33

Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) tarafından ilk defa 'Bahar Kupası Masa Tenisi Turnuvası' düzenlendi.Turnuva, bayan ve erkekler için beceri düzeyine göre (başlangıç, orta ve ileri) 3 kategoride...

Abdullah Gül Üniversitesi'nde masa tenisi turnuvası

Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) tarafından ilk defa 'Bahar Kupası Masa Tenisi Turnuvası' düzenlendi.

Turnuva, bayan ve erkekler için beceri düzeyine göre (başlangıç, orta ve ileri) 3 kategoride yapıldı. Üç gün devam eden turnuvada öğrenciler ile akademik ve idari personel mücadele etti. Heyecanlı, stresli ve bir o kadar da eğlenceli geçen turnuvaya katılan 45 sporcu, hem kıyasıya yarıştı hem de eğlendi. Turnuva sonunda bayanlar orta düzeyde İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencisi Tuğba Nur İmiş birinci, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden Fatma Çatkaya ikinci, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı’ndan Özlem Argınç üçüncü, Liaison Ofis Koordinatörü Oya Kutanoğlu da dördüncü oldu.

Erkekler ileri düzeyde ise Uluslararası Ofis Başkanı Emeric Abrignani birinci olurken, Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi Mehmet Polat ikinciliği, Yapı İşleri Daire Başkanlığı’ndan Ahmet Güç üçüncülüğü, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’ndan İbrahim Dindar da dördüncülüğü elde etti.

Erkekler orta düzeyde Bilgisayar Bölümü doktora öğrencisi Gökhan Tüysüz birinci, İnşaat Bölümü öğrencisi Safa Yıldız ikinci, Elektrik-Elektronik Bölümü öğrencisi Çağdaş Gül üçüncü, İnşaat Mühendisliği öğrencisi Muhammed Tekbaş dördüncü oldu.

Son olarak erkekler başlangıç düzeyinde de İşletme Bölümü Öğrencisi Hamza Kılıç birinciliği elde ederken, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Hamit Çevik ikinciliği, Tanıtım Ofisi’nden Yusuf Karadağ üçüncülüğü, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Osman Saygın da dördüncülüğü elde etti.

Turnuva sonunda derece elde eden sporculara ödülleri, turnuvaya aktif sporcu olarak katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Kutanoğlu tarafından verildi. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Alper Uğraş, turnuvanın güz ve bahar dönemlerinde bundan böyle geleneksel olarak devam edeceğini bildirdi. Uğraş, gelecek dönemlerde katılımın artarak devam edeceğini ümit ettiklerini söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x