Acil servis çalışanlarına bonzai eğitimi

28 Nisan 2015 Salı 09:24

Gençler arasında her geçen gün yaygınlaşan sentetik uyuşturucu bonzaiye karşı hastane çalışanları bilgilendiriliyor. Bursa Kamu Hastaneler Birliği Hizmet Binasında düzenlenen konferansta, acil servis çalışanları bilgilendirildi. Eğitimleri,...

Acil servis çalışanlarına bonzai eğitimi

Gençler arasında her geçen gün yaygınlaşan sentetik uyuşturucu bonzaiye karşı hastane çalışanları bilgilendiriliyor.

Bursa Kamu Hastaneler Birliği Hizmet Binasında düzenlenen konferansta, acil servis çalışanları bilgilendirildi. Eğitimleri, Çekirge Devlet Hastanesinden Acil Tıp Uzmanı Meral Leman Özkan, Bursa Devlet Hastanesinden Acil Tıp Uzmanı Mustafa Turan, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Uzmanı Dinçer Yılmaz ve Psikiyatri Uzmanı Çetin Turan verdi.

Acil tıp uzmanı ve pratisyen hekimlerin katıldığı eğitimde, "Bonzai" olarak bilinen Sentetik Kannabinoid türü uyuşturucu kullanımına bağlı sağlık sorunu yaşayanlara daha kolay tanı koyabilmek amaçlanıyor. Ayrıca, acil servis hizmeti sunan tüm sağlık tesislerinde, akut madde alımı, ilaç ve madde zehirlenmesi vakalarını karşılayan tüm pratisyen hekimlere bu eğitimlerin verilmesinin planlandığı belirtildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x