Adana Demirspor camiası ‘Mavi Çocuk’ Ali Utku’yu unutmadı

02 Mart 2013 Cumartesi 18:22

Adana’da beynindeki tümör nedeniyle ameliyat olduğu hastanede hayatını kaybeden ve organları 3 çocuğa verilen 6 yaşındaki Ali Utku Yücel, Adana Demirspor ile Karşıyaka arasında oynan karşılaşmada unutulmadı. 5 Ocak Stadyumu’nda oynanan...

Adana Demirspor camiası ‘Mavi Çocuk' Ali Utku'yu unutmadı

Adana’da beynindeki tümör nedeniyle ameliyat olduğu hastanede hayatını kaybeden ve organları 3 çocuğa verilen 6 yaşındaki Ali Utku Yücel, Adana Demirspor ile Karşıyaka arasında oynan karşılaşmada unutulmadı.

5 Ocak Stadyumu’nda oynanan mücadelede duygu dolu anlar yaşandı. Cuma günü oğlu Ali Utku Yücel’i toprağa veren Gazeteci Kemal Yücel, karşılaşmayı tribünden seyrederken, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un Utku’ya hediye ettiği Adana Demirspor formasını da yanında getirdi.

Boş koltuklardan birine formayı bırakıp, yanına da karanfiller dizen Yücel’e meslektaşları da destek verdi. Tribünde Ali Utku için pankartlar da açıldı. Kuzey kale arkasında açılan dev pankartta Utku’nun fotoğrafı ile birlikte ‘Mutluluk mavi çocuk oynardı bahçemizde kalbimizdesin Ali Utku’ ifadesine de yer verildi. Tribünde açılan bir başka pankartta ise ‘Kalbimizdesin Ali Utku’ yazıldı. Taraftar maç öncesinde ‘Taraftar seni unutmayacak, ‘Ali Utku kalbimizde yaşıyor’ sloganları attı.

Baba Kemal Yücel, söz konusu tablo karşısında “Acım bir nebze de olsa azaldı.” dedi. İzmir temsilcisi Karşıyaka da Ali Utku’yu andı. Takım kaptanı Adnan Güngör, üzerinde Ali Utku’nun fotoğrafı ve hemen yanında da ‘Kalbimizdesin mekanın cennet olsun’ sözlerinin belirtildiği tişörtü giydi. Diğer futbolcular ise sahaya karanfillerle çıktı. Güngör, tişörtü üzerinden çıkartıp saha kenarına koyarken, Karşıyakalı futbolcular da ellerindeki karanfilleri formanın etrafına dizdi. Oyuncuların bu tavrı tribünlerden alkış aldı. Bu arada karşılaşmayı takip eden gazeteciler, yakalarına Ali Utku Yücel’in fotoğrafını taktı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x