Adana itfaiyesine yanmayan elbise alındı

24 Şubat 2013 Pazar 12:37

Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na, ateşe ve ısıya dayanıklı, su geçirmeyen, her türlü olumsuz koşulda kullanılabilecek kıyafet ve botlar alındı. İtfaiye Daire Başkanlığı’nı ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi...

Adana itfaiyesine yanmayan elbise alındı

Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na, ateşe ve ısıya dayanıklı, su geçirmeyen, her türlü olumsuz koşulda kullanılabilecek kıyafet ve botlar alındı.

İtfaiye Daire Başkanlığı’nı ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Arkadaşlarımızın güvenliği bizim için her şeyden önemli. Sizlerle gurur duyuyoruz. En iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz ve bunun için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum." dedi. Zihni Aldırmaz, itfaiye teşkilatına lokal ve eğitim salonu kazandırmak için çalışma başlatacakları müjdesini de verdi.

Kendilerine verdiği destekten dolayı Zihni Aldırmaz’a teşekkür eden İtfaiye Daire Başkanı Adil Deveci, "Bütün personelimize alev almayan, tutuşmayan, ısıya dayanıklı, anti statik istasyon elbisesi aldık. Bunlardan Türkiye’de sadece bizim teşkilatımızda var. Botlarımız da ayrıca çok özellikli. Metal aksamı var ve üzerine taş düşse personelimizin ayağına zarar vermiyor. Yanmıyor, su geçirmiyor, çivi bile geçmiyor. Botlarımız ısıya ve ateşe dayanıklı. Personelimizi tam donanımlı yapmaya çalışıyoruz. Çünkü itfaiyecilik riskli bir görev." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x