Adana’dan 8 sporcu Kano Milli Takımı’na seçildi

16 Mart 2015 Pazartesi 13:58

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirilen Olimpik ve Genç Milli Takım Seçme Yarışları’nda dereceye giren Adanalı sporculardan 8’i milli takım kampına davet edildi.Kano Federasyonu İl Temsilcisi Tolga Çelik, Türkiye’de durgun...

Adana'dan 8 sporcu Kano Milli Takımı'na seçildi

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirilen Olimpik ve Genç Milli Takım Seçme Yarışları’nda dereceye giren Adanalı sporculardan 8’i milli takım kampına davet edildi.

Kano Federasyonu İl Temsilcisi Tolga Çelik, Türkiye’de durgun su sporları için ender göllerden birisi olan Seyhan Baraj Gölü sayesinde Adanalı sporcuların milli takıma kadar yükseldiğini söyledi. Köyceğiz’de yapılan yarışmalarda Adanalı 8 sporcunun gösterdiği başarı sonrasında Antalya Kemer’de 3 Nisan’a kadar sürecek Milli Takım Hazırlık Kampına davet edildiğini ifade eden Çelik, şöyle devam etti: "Köyceğiz’de gerçekleştirilen milli takım seçmelerine 13 sporcu ile gittik. Bu sporcular içinden büyüklerde Serkan Kakkaç, Mustafa Gülbahar, Kerim Tenha, Öztürk Kuru, Engin Erkan, yıldızlarda ise Faruk Demir, Cem Özkan ve Yekta Türkyılmaz dereceye girerek hem madalya kazandılar hem de milli takıma seçildiler. Bu başarı sistemli çalışmanın bir sonucudur."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x