Adıyaman Belediyesi ağaç budama çalışması başlattı

17 Ocak 2013 Perşembe 17:59

Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, şehir genelindeki ağaçlar budanıyor.         Adıyaman’da yol kenarlarında, yeşil alanlarda, parklarda, mahalle aralarında, refüj ve kavşaklarda...

Adıyaman Belediyesi ağaç budama çalışması başlattı

Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, şehir genelindeki ağaçlar budanıyor.

        Adıyaman’da yol kenarlarında, yeşil alanlarda, parklarda, mahalle aralarında, refüj ve kavşaklarda çevreye zarar veren veya formu bozulmuş ağaçların tamamı gözden geçiriliyor. Ayrıca sinyalizasyon lambalarına ve mobese kameralarına engel olan, toplumun görüş açısını engelleyen, dalları kuruyup olumsuz görüntü oluşturan ve tehlike arz eden ağaçların tamamı budanıyor.

        Yetkililer, mevsimsel olarak ağaç budama döneminde bulunduklarını belirterek, "Sadece çevreye, elektrik tellerine, telefon kablolarına zarar veren değil, normal ağaçlarında budamasını yapıyoruz. Budanan her ağaç, birkaç ay sonra daha da canlanmış olacak. Ağaçların daha sağlıklı olması için de budama yapıyoruz. Çalı türü süs bitkileri, kuruyan, kötü görüntü oluşturan ağaç dallarının yanı sıra yeni dikilen fidanların gövdelerinde çıkan dalları belli aralıklarla buduyoruz. Bunu yaparken can ve mal kaybının yaşanmaması için gerekli tedbirleri alıyoruz.” dedi.

Yorum Gönder

@name x