Eski hayvan pazarının yerine çok amaçlı spor alanı yapılacak

27 Aralık 2012 Perşembe 17:31

Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, eski canlı hayvan pazarının yerine çok amaçlı bir spor alanı yapacaklarını söyledi.Yeni Canlı Hayvan Pazarı’nın yapılmasından sonra, eski pazarın içinde bulunan eski soğuk hava deposunun...

Eski hayvan pazarının yerine çok amaçlı spor alanı yapılacak

Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, eski canlı hayvan pazarının yerine çok amaçlı bir spor alanı yapacaklarını söyledi.
Yeni Canlı Hayvan Pazarı’nın yapılmasından sonra, eski pazarın içinde bulunan eski soğuk hava deposunun yıkımı da yapıldı. Yıkım alanına giderek, çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Büyükaslan, şunları söyledi: "Adıyaman’da bugüne kadar bir Kapalı Canlı Hayvan Pazarı yoktu. İlk defa biz çağa uygun modern bir kapalı canlı hayvan pazarı yaptık. Yeni mezarlığın yanında yapmış olduğumuz hayvan pazarını hizmete açtık. Akabinde eski hayvan pazarı olarak kullanılan bu mekândaki soğuk hava deposu ve hayvan pazarı müştemilatını da yıktık. Buraya çok amaçlı bir spor alanı yapacağız. Burası İmamağa, Bahçecik, Kapcami ve Varlık mahallelerinin merkezinde olan bir yer. Yapacağımız spor alanı bu dört mahallenin gençlerine hizmet verecek. Projemiz hazır. Adıyaman Belediyesi olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile müştereken yapacağız. Bu bölgede her ne kadar Kapalı Spor Salonumuz ve Stadyumumuz varsa da, günlük olarak halka hizmet verebilecek bir spor sahamız yok. İmamağa Mahallemizde bulunan Bilgi ve Kültür Evi’nin yanında futbol ve basketbol sahalarımız var, ama bunlar küçük olduğu için yetersiz kalıyor. Ayrıca Bahçecik Mahallemizde de yapmış olduğumuz parkta bir basketbol sahası var. Biz bunları yetersiz görüyoruz. Buraya bir sentetik çim saha, basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortu yapacağız. Bunlarla birlikte koşu parkurumuz olacak. Ayrıca fitnes aletleri monte edeceğiz. Projeyi bu şekilde hazırlıyoruz. İnşallah 2013 yılında temelini atıp, kısa sürede hizmete sunacağız. ”

Yorum Gönder

@name x