'Afyon'da turizm birliği kurulup termal tesisler tanıtılmalı'

22 Nisan 2013 Pazartesi 12:59

Afyonkarahisar’da termal yatırımların tanıtılması için turizm birliğinin kurulması gerektiği belirtildi.        Ömer Termal İşletme Müdürü Nureddin Ayyıldız, yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar'ın...

'Afyon'da turizm birliği kurulup termal tesisler tanıtılmalı'

Afyonkarahisar’da termal yatırımların tanıtılması için turizm birliğinin kurulması gerektiği belirtildi.

        Ömer Termal İşletme Müdürü Nureddin Ayyıldız, yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar'ın değerlerinden olan termalin kente ekonomik ve sosyal anlamda katkısı için üç farklı konunun ele alınması gerektiğini söyledi. Ayyıldız, “Birincisi turizm çalışanlarının eğitimi. İkincisi tanıtım. Üçüncüsü de bunlara bağlı olarak pazarlama. Bunun içinde Afyon Turizm Birliği kurulması gerekiyor. Otellerin vakit kaybetmeden elin taşın altına koyarak bu işe başlaması gerekiyor." dedi.

        Turizm tanıtma birliği için model olarak Denizli, Bursa ve son olarak Salihli ilçesini incelendiğini aktaran Ayyıldız, Afyonkarahisar'ın çok iyi çalışıp rakiplerini yakından takip etmesi gerektiğini kaydetti. Ayyıldız, Afyonkarahisar'ın termal turizmde hak ettiği yerde olmadığını, ciddi bir tanıtıma ihtiyaç duyulduğunu anlattı. Ayyıldız, 12 bin yataktan 20 bin yatağa ulaşılan kentte turizm çalışanlarının eğitilmesi, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için gerekirse otellerin topyekün bir hareket yapması gerektiğini dile getirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x