AGİD, hatıra ormanı kuruyor

19 Şubat 2013 Salı 11:08

Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD), hatıra ormanı kuruyor. AGİD İş Kadınları Komisyonu 2013 yılı faaliyetlerini, yeni dernek binasında düzenlediği kahvaltıda iş kadınlarıyla paylaştı. Komisyon, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde...

AGİD, hatıra ormanı kuruyor

Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD), hatıra ormanı kuruyor.

AGİD İş Kadınları Komisyonu 2013 yılı faaliyetlerini, yeni dernek binasında düzenlediği kahvaltıda iş kadınlarıyla paylaştı. Komisyon, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Her sahada en önde’ adıyla panel düzenleyecek. Panelde, geliri Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağışlanacak fotoğraf yarışması düzenlenecek.

Bir diğer çalışma ise ‘500 çınardan 1500 fidan’ isimli ağaç dikme kampanyası olacak. Her fidana bir firmanın ismi verilerek, AGİD Hatıra Ormanı oluşturulacak. Hatıra ormanıyla ilgili ilk adımın geçtiğimiz günlerde atıldığını, üyeleri ve çocuklarıyla birlikte Yeşilbayır’da fidan diktiklerini anlatan AGİD İş Kadınları Komisyonu Başkanı Aslı Ulukanlı İnce, "Çevremizde her şey yapay hale geldi ve bizler bu yapay dünyadan sıyrılıp, kendimizi doğanın kucağına, toprağın o nefis kokusuna bıraktığımızda ağaç dikmenin ve cevre bilincinin ne kadar önemli olduğunu tüm ruhumuzla hissediyoruz. Bu bilincin ve görevin gelecek nesillere aktarılması ve devamlılığı için çocuklarımızla fidan diktik. Her bir fidana firmalarımızın ismini verirken onların bir çınar olabilmesinde rol olacak olan çocuklarımızla birlikte dikimi gerçekleştirdik. Dernek olarak ‘AGİD Hatıra Ormanı’ oluşturmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x