AK Parti aday adayı partiden istifa edip parasını geri istedi

04 Nisan 2015 Cumartesi 13:51

AK Parti’den İzmir 1. bölge milletvekili aday adayı olan Ali İhsan Erdenilgin, mülakatın Beşir Atalay olmadan yapılmasına itiraz etti. Sesini duyuramayınca partisinden istifa etmeye karar verdi ancak aday adaylığı sürecinde bağış adı altında...

AK Parti aday adayı partiden istifa edip parasını geri istedi

AK Parti’den İzmir 1. bölge milletvekili aday adayı olan Ali İhsan Erdenilgin, mülakatın Beşir Atalay olmadan yapılmasına itiraz etti. Sesini duyuramayınca partisinden istifa etmeye karar verdi ancak aday adaylığı sürecinde bağış adı altında alınan parasını geri almak için Ankara’ya giden Erdenilgin, partililerce dilekçesinin dahi işleme koyulmadığını iddia etti.

AK Parti’de 2009 yılından beri siyaset yapan emekli Erdenilgin, milletvekilliği aday adaylığını açıkladı, 11 Mart 2015'te mülakata çağrıldı. Karşısında Atalay’ı görmeyi bekleyen Erdenilgin, hayal kırıklığına uğradı. Bu duruma itiraz eden Erdenilgin, Atalay’ın kendisini dinlememesi halinde istifa edeceğini söyledi. Talebi yerine getirilmeyince de adaylıktan ve partiden ayrılmaya karar verdi. Partiye bağış adı altında 5 bin lira verdiğini iddia eden Erdenilgin, Ankara’ya giderek dilekçeyle istifa edip bu parayı talep etti. Erdenilgen, adaylık parasını geri vermemek için dilekçesini almak istemediklerini öne sürdü. Halen Ankara’da bulunduğunu belirterek, “Dilekçemi alsalar, üyelik parasını geri alabilecektim. Görevli kişiler, ‘Dilekçenizi verin.’ dedi ancak bana, dilekçe verdiğime ilişkin evrak vermek istemediler. Faks çekerek talebimi ilettim. Olmazsa noterden ihtarname çekeceğim.” dedi. Erdenilgen, istifa dilekçesinde, “Milletvekili aday adaylığımdan haklı nedenlerimle süresi içerisinde çekilme ve başvuru ücretim olan 5.000 TL tarafıma iadesini, ödenmediği takdirde tüm yasal haklarım gizli kalmak koşulu ile talep ediyorum.” diyerek, yatırdığı paranın dekontu, taahhütname ve emekli maaşının fotokopisini ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x