Akçay Belediyesi ilaç toplama kampanyası düzenledi

16 Ocak 2013 Çarşamba 16:42

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Akçay beldesinde, belediye tarafından yürütülen ilaç toplama kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Son kullanma tarihi geçmemiş ilaçlar, kontrolden geçirildikten sonra Belediye Sağlıkevi’nde...

Akçay Belediyesi ilaç toplama kampanyası düzenledi

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Akçay beldesinde, belediye tarafından yürütülen ilaç toplama kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Son kullanma tarihi geçmemiş ilaçlar, kontrolden geçirildikten sonra Belediye Sağlıkevi’nde tedavi olan hastalara ücretsiz veriliyor.

Konu hakkında açıklama yapan Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, sosyal belediyecilik anlayışıyla Belediye Sağlıkevi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz tedavi edildiğini söyledi. İnceoğlu, “Belediye Sağlıkevimiz, sekiz yıldan bu yana haftanın beş günü yurttaşlarımıza hizmet veriyor. Kampanya çerçevesinde toplanan ilaçlar da yetkili eczacılar tarafından kontrol edilip sınıflandırıldıktan sonra, tedavi olan ve reçetesiyle başvuran hastalara ücretsiz veriliyor.” dedi. Başkan İnceoğlu, 2012 yılında 482 kişinin ilaç bağışında bulunduğunu hatırlatarak Akçaylılara teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x