Aksaray’da 35 kilo esrar ele geçirildi

30 Aralık 2012 Pazar 04:58

Aksaray’da bir kamyonette pul biberler arasında 35 kilogram toz esrar ele geçirildi.Doğu illerinden batı illerine uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı bilgisini ulaşan Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele...

Aksaray'da 35 kilo esrar ele geçirildi

Aksaray’da bir kamyonette pul biberler arasında 35 kilogram toz esrar ele geçirildi.

Doğu illerinden batı illerine uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı bilgisini ulaşan Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri 47 PH 165 plakalı kamyonet için harekete geçti. Aksaray – Adana Karayolu üzerinde pusu atan KOM ekipleri aracın gelmesini bekledi. Bir süre sonra kamyonetin Aksaray il sınırlarına giriş yapması üzerine kamyoneti takibe alan KOM ekipleri yaklaşık yarım saat süren takibin ardından Aksaray girişinde operasyon için düğmeye bastı.

Gerçekleştirilen operasyonda kamyonet sürücüsü H.K. (30) gözaltına alınırken, kamyonet aranması için noktaya çekildi. Kamyoneti arayan KOM ekipleri arka kabinin alt kısmına yapılan özel bir bölme içerisine paketler halinde gizlenmiş toplam 35 kilogram toz esrar maddesi ele geçirdi. Esrar paketlerinin pul biberle özel bölmeye gömülmesi polis ekiplerini şaşırttı. Narkotik detektörü köpeklerin arama yapması halinde koku almalarını önlemek için esrar paketlerine pul biber serpildiği ortaya çıktı.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x