Aldırmaz: 17 mahallede su baskınının önüne geçeceğiz

29 Ocak 2013 Salı 17:16

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ASKİ Genel Müdürlüğü’nün Mavi Bulvar’daki yağmur suyu tahliye sistemi yapımı çalışmalarını denetledi. Aldırmaz, "Şimdi burada yağmur suyu tahliye sistemi yenileniyor. Çalışma...

Aldırmaz: 17 mahallede su baskınının önüne geçeceğiz

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ASKİ Genel Müdürlüğü’nün Mavi Bulvar’daki yağmur suyu tahliye sistemi yapımı çalışmalarını denetledi. Aldırmaz, "Şimdi burada yağmur suyu tahliye sistemi yenileniyor. Çalışma tamamlandığında bu bölgede sorun ortadan kalkacak. Yağmur suyu bu sistemle kanala deşarj olacak." dedi.

Çalışmanın yapıldığı Mavi Bulvar’a giden ve ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz’den bilgi alan Zihni Aldırmaz, "Yoğun yağmurlarda Kuzey Adana’dan gelen deşarj sistemi dar olduğu için sorun yaşanıyordu. Şimdi burada yağmur suyu tahliye sistemi yenileniyor. Çalışma tamamlandığında bu bölgede sorun ortadan kalkacak. Yağmur suyu bu sistemle kanala deşarj olacak. Özverili çalışmalarından dolayı ASKİ yöneticileri ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

ASKİ’nin Adana’nın her noktasında önemli çalışmalar yaptığının altını çizen Zihni Aldırmaz, her yağmurda gazetecilerin haber yapmak için akın ettiği Yeni Vilayet civarındaki tren köprüsü altındaki sorunun da giderileceğini anlattı. Zihni Aldırmaz şöyle devam etti: "Batı arıtmadan başlayarak havaalanını takip eden Denizli Mahallesi’nden geçen ana kolektörü yeniliyoruz. Bu kolektör tamamlandığında Adana’da 17 mahallede su baskınının önüne geçeceğiz. Her yağmur yağdığında gazeteci arkadaşlarımız Yeni Vilayet civarındaki tren köprüsü altının su altında kaldığı yönünde haber yapıyordu. Gelecek yıl bu sorun olmayacak. Çalışma tamamlandığında yağmurlu bir günde gazeteci arkadaşlarımızı köprüsü altına davet edeceğim ve oraya kuracağımız semaverden çay ikram edeceğim. Artık yağmur yağdığında orası haber olmayacak."

Zihni Aldırmaz denetim sırasında çalışanlarla sohbet ederek, onlara çikolata ikram etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x