Alışveriş için 'Şimdi Kemeraltı Zamanı'

22 Aralık 2012 Cumartesi 17:28

İzmir'deki tarihî Kemeraltı Çarşısı esnafına destek olmak ve yılbaşı alışverişini yapmak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla düzenlenen "Şimdi Kemeraltı Zamanı" adlı etkinlik, şölen havasında başladı. Konak Belediyesi'nin...

Alışveriş için 'Şimdi Kemeraltı Zamanı'

İzmir'deki tarihî Kemeraltı Çarşısı esnafına destek olmak ve yılbaşı alışverişini yapmak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla düzenlenen "Şimdi Kemeraltı Zamanı" adlı etkinlik, şölen havasında başladı. Konak Belediyesi'nin etkinliği kapsamında, Kemeraltı'nda alışveriş yapmak isteyenler için ücretsiz otobüs kaldırılacağı belirtildi.

Konu hakkında açıklama yapan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, ilginin yoğun olduğunu belirterek, “Tarihî Kemeraltı Çarşısı'nın özlediği tablo bu.” dedi. Ücretsiz otobüslerle Kemeraltı'na gidenler, gün boyu hem alışveriş yaptı hem de her köşebaşında kendilerini bekleyen eğlencelerle, sürprizlerle keyifli bir hafta sonu geçirdi. Tarihî çarşının her bir köşesinde konser, tiyatro, folklor gösterileri gibi sürpriz vardı. Deniz Özgökbel'in Anadolu'dan dans eden kuklalar gösterisini hem yetişkinler hem minikler ilgiyle seyretti. Grup Dir ise küçük bir konser verdi. Tiyatro Elma, sahnelediği oyunla çocukları eğlendirdi. Skeçler, yüz boyama, Sokak Sanatları Atölyesi'nin canlı heykelleri ve Radyo Pause'un gün boyu İzmir Millî Kütüphane önünden yaptığı naklen yayınla İzmirliler bambaşka bir gün yaşadı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x