Almanya'da doktorlar sigara yasağının sertleşmesinden yana

25 Nisan 2015 Cumartesi 12:29

Almanya'nın Baden Württemberg Eyaleti’nde zaman zaman tartışılan lokanta, kafe ve lokal gibi kapalı mekanlarda sigara içme yasağının kapsamı ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Birçok doktor çeşitli platformlarda eyalette uygulamada olan...

Almanya'da doktorlar sigara yasağının sertleşmesinden yana

Almanya'nın Baden Württemberg Eyaleti’nde zaman zaman tartışılan lokanta, kafe ve lokal gibi kapalı mekanlarda sigara içme yasağının kapsamı ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Birçok doktor çeşitli platformlarda eyalette uygulamada olan kapalı mekanlarda sigara içme yasağı uygulamasında gevşeklik olduğunu ileri sürüyor. Buna karşın eyalet hükümeti, geçtiğimiz yıl yapılan bir ankette de mevcut uygulamanın yeterli olduğu yönünde sonuç çıktığına dikkat çekerek 2009’dan itibaren yürürlükte olan uygulamanın devam edeceği yönünde bir tavır sergiliyor.

Ayrıca yerel idareler de mevcut uygulamadan rahatsız olmadıklarını zaman zaman açıklıyor. Ancak eyalet idaresince, kapalı mekanlarda sigara içilen bölümlerle ilgili tanımlamaları yeninden hatırlatma gereği duyuldu. Eyalet genelinde alkol satışı yapılan bar ve lokallerin yaklaşık yüzde 75’inde sigara içiliyor. Oyun salonlarında bu oran daha da yüksek olarak kayıtlara yansıyor. Merkezi Heidelberg’de bulunan Alman Kanser Araştırmalar Merkezi yetkilileri kanunlardaki boşluklara karşı uyardı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x