Almanya'nın iki eyaleti arasında 'yüksek gerilim'

25 Şubat 2015 Çarşamba 18:36

Almanya'nın Baden-Württemberg (BW) Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann, Bavyera Başbakanı Horst Seehofer’i yeni elektrik güzergahı ile ilgili tutumundan dolayı eleştirdi. Kretschmann, Bavyera’nın içinden geçecek güzergahı sorgulayan...

Almanya'nın iki eyaleti arasında 'yüksek gerilim'

Almanya'nın Baden-Württemberg (BW) Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann, Bavyera Başbakanı Horst Seehofer’i yeni elektrik güzergahı ile ilgili tutumundan dolayı eleştirdi. Kretschmann, Bavyera’nın içinden geçecek güzergahı sorgulayan Seehofer’i sorumsuzlukla suçladı.

Bavyera başbakanının tavrının anlaşılmaz olduğunu ifade eden BW başbakanı, yenilenebilir enerji sağlamak için iyi bir iletim sistemine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Aksi takdirde bölünmüş elektrik piyasaları oluşacağı uyarısında bulunan Kretschmann, bundan en çok yeterli seviyede enerji üretmeyen Güney Almanya eyaletlerinin etkileneceğini dile getirdi. Kretschmann’a göre böyle bir durumda bu eyaletler elektrik için daha fazla ödemek zorunda kalacak. Bunun bu eyaletlerin yararına olmadığına dikkat çeken BW başbakanı, "Bavyera Hükümeti’ni böyle davranmaya iten şeyin ne olduğunu bilmiyorum." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x