Analar askere gidecek kuzularına kına yaktı

31 Temmuz 2015 Cuma 10:12

Kayseri’de 6 Ağustos'ta acemi birliklerine teslim olacak gençlerle ilgili hemen hemen her mahallede şenlikler düzenleniyor. Şenlikte analar, askere gidecek evlatlarına dualar eşliğinde kına yakıyor. Kayseri’nin birçok ilçesinde, ilçelere...

Analar askere gidecek kuzularına kına yaktı

Kayseri’de 6 Ağustos'ta acemi birliklerine teslim olacak gençlerle ilgili hemen hemen her mahallede şenlikler düzenleniyor. Şenlikte analar, askere gidecek evlatlarına dualar eşliğinde kına yakıyor.

Kayseri’nin birçok ilçesinde, ilçelere bağlı mahallelerde asker şenlikleri düzenleniyor. Melikgazi ilçesine bağlı Turan Mahallesi de 6 Ağustos'ta 4 genci askere uğurlayacak. Mahalle sakinleri, gençler ve gençlerin aileleri ile birlikte şenlikte buluştu. Mahalle camisinin imamı tarafından dualar eşliğinde, anneler oğullarına kınalar yaktı. Dua sırasında gençlerin sağ ellerinin avuç ortasına yakılan kınalar annelere duygulu anlar yaşattı. Evlatlarını büyüterek askere göndermenin heyecanı ve mutluluğunu yaşayan annelerde hasret şimdiden başladı.

Aileler, kendilerini yalnız bırakmayan mahalle sakinlerine ikramda bulundu. Buradaki geleneğe göre her gün bir aile, askere gidecek gençleri yemekte ağırlıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x