Anaokulu öğrencileri, yaygın tatbikatında mahalleliyi ayağa kaldırdı

28 Şubat 2013 Perşembe 14:04

28 Şubat Sivil Savunma Haftası’nda Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın Canik Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nda gerçekleştirdiği yaygın tatbikatı, gerçeğini aratmadı. Öğrenciler tatbikatta üzerlerine...

Anaokulu öğrencileri, yaygın tatbikatında mahalleliyi ayağa kaldırdı

28 Şubat Sivil Savunma Haftası’nda Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın Canik Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nda gerçekleştirdiği yaygın tatbikatı, gerçeğini aratmadı. Öğrenciler tatbikatta üzerlerine düşen rolü başarıyla oynayınca mahalle halkı okulda yangın çıktığını sanarak sokaklara döküldü.

Yangın konusunda toplum bilincini artırmanın ve tedbirlere karşı duyarlı olmanın temel eğitimle mümkün olacağından hareketle Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Canik Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nda yangın tatbikatı yaptı. Minik öğrencilerin yangın bilincini yaşayarak kazanmaları amacıyla itfaiyeciler, 'Yangın, Deprem ve Sivil Savunma' konulu eğitim semineri verdikten sonra görsel tatbikata geçti. Öğrenciler, okulda ansızın çalınan sirenle büyük bir performans sergiledi. Koşarak okulu kısa sürede terk eden öğrenciler, oluşturdukları panik havasıyla okulda yangın çıktığı havasını en iyi şekilde yansıttı. Bunun bir tatbikat değil de gerçek bir yangın olduğunu sanan çevredeki mahalleli, sokaklara dökülerek okula koştu. Bazıları ise olan bitenleri balkonlarından izledi. Vatandaşlar, olayın tatbikat olduğunu anlayınca derin bir nefes aldı. Anaokulu öğrencilerinin sergiledikleri performans itfaiyecilerin ve okul idaresinin beğenisini topladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x