Anasınıfı öğrencileri sınıflarında açılan manav reyonunda alışveriş öğrendi

28 Aralık 2012 Cuma 13:23

Konya’nın Kulu ilçesinde Merkez İlköğretim Okulu ana sınıfında açılan manav reyonunda minik öğrenciler alış-veriş konusunda uygulamalı bilgi sahibi oldu. Velilerin katkısıyla oluşturulan manav reyonunda 1 minik öğrenci, satıcı olarak...

Anasınıfı öğrencileri sınıflarında açılan manav reyonunda alışveriş öğrendi

Konya’nın Kulu ilçesinde Merkez İlköğretim Okulu ana sınıfında açılan manav reyonunda minik öğrenciler alış-veriş konusunda uygulamalı bilgi sahibi oldu.

Velilerin katkısıyla oluşturulan manav reyonunda 1 minik öğrenci, satıcı olarak önlük giyerken diğer öğrencilere reyondan alışverişin nasıl yapıldığı bilgisi verildi. Alışverişte kullanılan para ve kredi kartı cüzdan gibi konuların da anlatıldığı reyonda, minik öğrenciler eğlenerek bilgi sahibi oldu.

Uzman anasınıfı öğretmeni Şeyma Ülkü Özkan tarafından hazırlanan reyonda yakın zaman önce manavların kullandığı bir de terazi yer aldı. Eğitimciler, anasınıfı öğrencilerinin bir takım hayat bilgilerinin yeni yeni farkına vardığını, bu süreci kolaylaştırma adına bu tür faaliyetleri sürekli yaptıklarını ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x