Ankara Büyükşehir Belediyesi, taksi duraklarına el attı

31 Mart 2013 Pazar 11:46

Ankara Büyükşehir Belediyesi şehirdeki görüntü kirliğini azaltmak amacıyla bu yıl şehirdeki 100 taksi durağını yapacak. Daha önce de 100 kadar taksi durağını yenileyen Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi’nin yetkilileri, yeni...

Ankara Büyükşehir Belediyesi, taksi duraklarına el attı

Ankara Büyükşehir Belediyesi şehirdeki görüntü kirliğini azaltmak amacıyla bu yıl şehirdeki 100 taksi durağını yapacak.

Daha önce de 100 kadar taksi durağını yenileyen Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi’nin yetkilileri, yeni durak konusunda taksici esnafından büyük talep geldiğini söyledi.
Taksici esnafının en çok duraklarıyla ilgili şikayette bulunduklarına işaret eden yetkililer, çalışmaların talepler geldikçe devam edeceğini belirtti.

DURAKLARIN ÖZELLİKLERİ

Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla partiler halinde yenilenen taksi durakları tuvalet, mutfak ve genel kullanım alanından oluşuyor. Yeni duraklar esnafı yazın sıcaktan, kışın soğuktan koruyabilmek amacıyla yalıtım malzemeleri ile kaplanıyor. Aynı zamanda klimalı olan duraklar büyüklüğüne göre 2 tip kubbeli ve 2 tip kubbesiz olarak inşa ediliyor. Esnaf sayısı, yeri ve alanına göre 17 metrekareden 50 metrekareye kadar değişen büyüklüklerde inşa edilen durakların zeminlerine granit seramik döşeniyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x