Ankara Toptancı Hali dezenfekte edildi

29 Mart 2013 Cuma 10:41

Ankara’nın yaş sebze ve meyve ihtiyacının toptan satış yeri olan Toptancı Hali’nde Büyükşehir Belediyesi ekipleri bahar temizliği yaptı.    Genel temizlikte yaklaşık 60 ton su, 60 litre sıvı sabun ve 60 litre dezenfekte...

Ankara Toptancı Hali dezenfekte edildi

Ankara’nın yaş sebze ve meyve ihtiyacının toptan satış yeri olan Toptancı Hali’nde Büyükşehir Belediyesi ekipleri bahar temizliği yaptı.

    Genel temizlikte yaklaşık 60 ton su, 60 litre sıvı sabun ve 60 litre dezenfekte ilacı kullanıldı.
Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal yetkilileri, Hal Kompleksi’nin genel temizliğinin yapıldığını belirterek, “Yaklaşık 70 bin metrekarelik alan ile hal kompleksini çevreleyen duvarlar yıkanıp dezenfekte edildi. Temizlik sırasında yaklaşık 60 ton su, 60 litre sıvı sabun ve 60 litre dezenfekte ilacı kullanıldı” dedi.

    PERİYODİK ARALIKLARLA GENEL TEMİZLİK

    Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin gerçekleştirdiği temizlikte bir adet su tankeri ile birer adet sıcak su ve dezenfekte aracı ile 3 adet vakumlu süpürge kullanıldı. Toptancı Hal’in genel temizliği yapılırken halin dışı ve etrafı sıvı sabun ile yıkandı, ayrıca duvarlar dezenfekte edildi. Temizlik halin kapalı olduğu pazar günü gerçekleştirildi. Yetkililer, Hal’in günlük temizliğinin yanı sıra periyodik aralıklarla genel temizliğinin yapıldığını kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x