Ankara yolunda 200 milyon liralık iyileştirme tamamlandı

03 Şubat 2013 Pazar 18:25

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, yaklaşık 200 milyon TL’lik bir harcama ile iyileştirme yapılan Ankara yolu Polisokulu ile Otosansit kavşakları arasındaki bölüm trafiğe açıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, yolda genişleme yaparken,...

Ankara yolunda 200 milyon liralık iyileştirme tamamlandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, yaklaşık 200 milyon TL’lik bir harcama ile iyileştirme yapılan Ankara yolu Polisokulu ile Otosansit kavşakları arasındaki bölüm trafiğe açıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, yolda genişleme yaparken, güzergahtaki köprüleri yeniledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yolda sürdürülen çalışmaların 15 gün içinde tamamlanacağını belirtti.

Başkan Altepe, şehrin batısından doğusuna yapılan seyahatlerin, bundan sonra 3’er şeritli duble yollarda yapılacağını ifade etti. Altepe, Bursa’nın ulaşılabilir bir şehir olması için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü aktardı. Ankara Yolu’ndaki metro ve tramvay hatları ile yol, köprü ve kavşak çalışmalarını büyük oranda bitirdiklerini anlatan Altepe, "Kestel’e kadar uzanan metro çalışmaları ve Ankara-İzmir yolları ile Bursa’nın Ankara girişinin genişletilmesi, güzergah dahilinde bulunan Hacıvat, Balıklıdere, Deliçay ve Demiryolu köprülerinin 3’er şeritli hale getirilmesi çalışmaları tamamlandı.” dedi.

Sadece altyapı çalışmalarının kendilerine maliyetinin 200 milyon TL’nin üzerinde olduğunu bildiren Başkan Recep Altepe, yapılacak diğer çalışmalarla şehrin doğusunun vizyon bölge haline geleceğini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x